Strona główna / Lokalne / Wandale, nie niszczcie ozdób świątecznych!

Wandale, nie niszczcie ozdób świątecznych!

Montaż świątecznych ozdób rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia. Centralny punkt miasta, czyli Plac Wolności, będzie w pełni udekorowany na Mikołajki – czyli  6 grudnia;  reszta miasta do 15 grudnia. Podczas przeglądu świątecznych ozdób okazało się, że  uszkodzeniu uległy sanie Świętego Mikołaja oraz znajdujące się w nich świetlne konstrukcje przypominające prezenty. Niestety, tych ostatnich nie udało się uratować. Uszkadzane były też świecące strumienie fontann.

– W tym roku ozdobione zostaną między innymi ulice  Konstytucji 3 Maja, Grunwaldzka, deptaki Bohaterów Września i Monte Cassino, plac Słowiański, ulica Piłsudskiego, Wojska Polskiego ,Żeromskiego i nowa promenada, Bema, Chrobrego, teren koło kościoła pw. Chrystusa Króla,  ulica Armii Krajowej, skwer im dh Olgi i dh Andrzeja Małkowskich, dzielnice Karsibór, Ognica, Warszów, Przytór – wymienia Robert Karelus z magistratu.

Na placu Wolności stanie 11-metrowa choinka, na której zabłyśnie ponad 6,5 tysiąca ledowych światełek i 40 świecących gwiazd. Na choince znajdzie się również około 700 bombek. Oprócz tego na placu zamontowana zostanie świetlna fontanna oraz podświetlane konstrukcje przypominające świąteczne prezenty i sanie Świętego Mikołaja, które na warsztatach wykonali uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Prawdziwe choinki staną na skrzyżowaniu ulic  Monte Cassino i Bohaterów Września, przy kościele pw. Chrystusa Króla, na skwerze im. dr Borowskiego, przy ulicy 1 Maja oraz Zalewowej ,Odrzańskiej, Pogodnej. Małe choinki ozdobią  Plac Wolności i  ulicę Bohaterów Września  – w donicach ,w których w lecie rosły kwiaty.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.