Strona główna / Lokalne / Tradycją tej szkoły są obchody Dni Integracji i Tolerancji [zdjęcia]

Tradycją tej szkoły są obchody Dni Integracji i Tolerancji [zdjęcia]

17 listopada dzieci z klas młodszych ZSP4 bawiły się i sprawdzały intelektualnie, rozwiązując krzyżówki. Trzeba było wykazać się znajomością tematu, by odkryć hasło propagujące postawy wobec osób niepełnosprawnych, które rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły kształtują na co dzień.

Słowa: integracja, akceptacja i tolerancja są naszym wychowankom dobrze znane, choć nie są łatwe dla uczniów, spośród których najstarsi to niespełna dziewięciolatkowie. Jednak nie tylko o słowa chodzi. Podczas symulowanych sytuacji dzieci mogły poczuć, jak odbierany jest świat przez osoby niepełnosprawne. Przekonały się, że wzajemna pomoc i współdziałanie są niezbędne. Zwieńczeniem tych zmagań i doświadczeń była praca plastyczna przedstawiająca logo Dnia Integracji i Tolerancji. Każda klasa wykonała takie dzieło dla upamiętnienia wesołej, ale i pouczającej zabawy.

Kolejnego dnia, 18 listopada, klasy młodsze realizowały ideę integracji, wspólnie udając się do kina na film pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”.

Następnego dnia naszą szkołę odwiedzili zaprzyjaźnieni z nami uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świnoujściu. Zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie. Rozbawieni, a zarazem wzruszeni uczniowie podziękowali artystom gromkimi brawami.

Klasy starsze oprócz podobnych zabaw wzięły udział w prezentacji multimedialnej, która przybliżyła sposób funkcjonowania osób niedowidzących, niedosłyszących, dotkniętych autyzmem lub niepełnosprawnością intelektualną, szczególnie oczekiwania niepełnosprawnych dotyczące traktowania ich przez innych. Pozwoli to swobodnie czuć się i zachowywać zdrowym w towarzystwie niepełnosprawnych, co sprzyja nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów. Natomiast młodzież klas gimnazjalnych w piątek 20 listopada odwiedziła naszych czwartkowych gości w ich siedzibie przy ulicy Basztowej, biorąc czynny udział w zajęciach.

Oby nauka, którą dzieci wyniosły z tych działań, tolerancja, wzajemne zrozumienie, pomoc i akceptacja towarzyszyły wszystkim w codziennym życiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprez oraz uczestnikom za aktywność i zaangażowanie !

A jak było w tych dniach, można zobaczyć na zdjęciach lub stronie internetowej szkoły www.zsp4.uznam.net.pl

Organizatorzy ZSP4

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.