Strona główna / Lokalne / Busy już nie tak atrakcyjne jak pociągi
Świnoujska firma przewozowa od kilku lat łaczy nie tylko ze Szczecinem, ale także z Kamieniem Pomorskim. Foto: Wojciech Basałygo

Busy już nie tak atrakcyjne jak pociągi

Są ciasne, wewnątrz nie mają wi-fi, ich czas podróży jest porównywalny z pociągiem. Schyłkiem busów będzie zwiększenie częstotliwości kursowania nowoczesnych składów Przewozów Regionalnych.

Gdy kilkanaście lat temu na rynek wchodziły busy kursujące pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem, czas podróży pociągiem wynosił 2 godziny i 25 minut. Przewoźnicy gwarantowali dojazd w zaledwie 1,5 godziny. Podróżnych było tak wielu, że żadna z trzech firm transportowych nie narzekała na brak klientów.

Bus to opcja dla wszystkich osób, które nie mają własnego samochodu. Bilet zazwyczaj oscyluje w granicach 18 zł. Z tej opcji korzysta wielu mieszkańców, jednak trzeba pamiętać, że najczęściej obowiązuje rezerwacja miejsc.

Coraz więcej mieszkańców wybiera tradycyjną metodę – kolej. Nowy tabor, coraz krótszy czas przejazdu czy też wi-fi. Bilet normalny kosztuje 17,50 zł. Dziś kolej rywalizuje z prywatnymi przewoźnikami. Kusi nowymi składami, miejscami dla niepełnosprawnych, internetem, przewijakami dla mam z dziećmi.

A jak podróżują nasi Czytelnicy? Busem, pociągiem, czy własnym samochodem?

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

9 komentarzy

  1. w pkp można dostac po ryju !

  2. W wakacje wracałem busem do Szczecina pan kierowca zapomniał skręcić do Miedzyzdroi dojechał do Wolina i dopiero zawrócił.Wolę pociągiem

  3. Bardzo lubię podróżować emilbusami, fakt że czasem nie ma miejsc, ale przynajmniej kierowcy są mili i opowiadają ciekawe historie.

  4. POLECAM EMILBUSY!!!! Przynajmniej są połączenia z Świnoujścia do Kamienia Pom. Przez miejscowości tj. Wisełka Kołczewo!! I proszę nie czepiać się Obsługi i tego ze nie ma wi-fi! !!!

  5. Coraz częściej arogancja i brak profesjonalizmu… każda inna komunikacja tylko nie tajemnicze, zielone busiki…zachwalającym życzę dalszego zadowolenia….do czasu aż zaginie Wam bagaż, a kierowca okaże się kompletnym…….a jeszcze będzie wmawiał, że podróżowaliście bez bagażu , to nie pierwsza przykra sytuacja u tego przewoźnika, brak dokonanej rezerwacji, łaskawie dostałysmy z córką jedno miejsce, zapłacic musiałam za 2 osoby, kierowca opryskliwy…….kto chce niech chwali, ja stawiam na PKP…

  6. STANOWCZO ODRADZAM- SZCZEGOŁNIE eMILBUSA! Chcesz żyć- jedź pociągiem.

  7. Wszystko ślicznie, pięknie ale czy czytelnik doliczył ilość napraw – wypadków itd tych cudnych przewozów? Nie jest istotne czy ja zapłacę 0,50 pln więcej – ale dojadę i nikt nie będzie po mnie musiał wyjeżdżać do miejscowości oddalonych po 60km! awaryjność tych pociągów jest tak duża, że szkoda gadać. Taka podróż z przygodami jak kto lubi.

  8. A ja wiosną, latem i wczesną jesienią do mojego rodzinnego Szczecina pomykam wodolotem, starym, dobrym Bosmanem. Bilety są drogie, to fakt, ale jak kapitan ma jaja, to Bosa podnosi na wysokości stoczni. A jak jest na Zalewie fala, to już jest jazda bez trzymanki. Poza tym kapitan nigdy nie odmówił zabrania na pokład mojego psa. Z busem jest ten kłopot, że o podróży z psem nie ma mowy. Pociąg odpada, bo moje wierne psisko wysiada na każdej stacji.

  9. Ja podróżuje Emilbusami są to najlepsze srodki transportu miła obsługa i wgl .polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.