środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Nie pomogła policja, straż miejska już tak

Nie pomogła policja, straż miejska już tak

Starsza kobieta z zaburzeniami pamięci weszła do jednej ze świnoujskich kawiarni. – Stanęła i zaczęła płakać. Nie wiedziała jak się nazywa, mówiła że pochodzi ze Śląska, ale nic poza tym nie wie – mówi pan Radosław. Na pomoc wezwano policjantów, jednak po godzinie od zgłoszenia interwencji nie przyjechał żaden patrol.

W tym czasie kobieta kilkakrotnie próbowała wychodzić twierdząc, że śpieszy się na pociąg.

Ubrana była w białą skórzana kurtkę, miała czerwony szalik. W ręku trzymała pakunek obwiązany sznurkiem. Nie miała żadnych dokumentów, ani adresatki na nadgarstku.

Po godzinie oczekiwania na policjantów, tym razem o ratunek zwrócono się do strażników miejskich. Patrol przyjechał błyskawicznie. Po 5 minutach od zgłoszenia strażnicy weszli do kawiarni i rozpoznali zagubioną staruszkę.

Znamy dobrze tą panią. Ma zaniki pamięci. Opiekuje się nią córka. Pani czasami ucieka z domu – mówią strażnicy. – Zawieziemy ją do domu. Dziękujemy, że państwo zareagowali – dodają.

Ludzie z zanikami pamięci często się gubią. W tak małym mieście jak Świnoujście, nie powinno jednak dochodzić do takich sytuacji. Dziękujemy obsłudze kawiarni, za to że nie byli obojętni na los starszej kobiety i wezwali pomoc. Martwi nas za to czas interwencji policjantów. 60 minut bezskutecznego oczekiwania na patrol w 38-tysięcznym mieście? Skandaliczne.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

13 komentarzy

 1. BRAWA DLA STRAŻY MIEJSKIEJ

  brawa

 2. Zlikwidować Policję pieniadze przekazać dla Straży Miejskiej

 3. Straż miejska szybcy i wściekli

 4. Wielkie brawa dla straży miejskiej. Dobra robota.

 5. Duży zawód panowie policjanci. Zawsze mi się wydawało, że można na Was liczyć. A tu taka „klops” :-(. Przykre.

 6. Co, Wy nawet nie dacie zjeść panom policjantom pączka?

 7. Co Wy nawet nie dacie zjeść panom policjantom pączka?

 8. Z pewnością mają wymówkę opracowaną przez samego komendanta, który jest mistrzem w chronieniu , delikatnie mówiąc, opieszałości podwładnych……Państwo , którzy pomogli zasługują na pochwałę i szacunek ….

 9. Pewnie były korki w mieście i nie mogli dojechać a że miasto mamy wielkie to zajęło to godzinę a może było by dłużej gdyby nie pojawiła się Straż Miejska

 10. Widziałem tą panią wcześniej, jak stała na chodniku tuż obok szkoły nr. 1, miała ten pakuneczek także w czerwonym kolorze, wyglądała na bardzo smutną, ale myślałem że czeka na wnuka pod szkołą. Po pół godzinie szła z młodą kobietą prowadzącą psa husky na smyczy w kierunku parku Chopina.

 11. To się policja popisała,chyba zapomnieli że wypłaty płaci im społeczeństwo z podatków które odprowadza a zachowują się jak by pracowali w prywatnej firmie.

 12. jak widać policjanci tylko mandaty potrafią wypisywać.. wstyd

 13. Brawo dla Straży Miejskiej! :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.