Strona główna / Lokalne / Idą święta. Czeka nas grudzień pełen atrakcji

Idą święta. Czeka nas grudzień pełen atrakcji

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Zapewne wielu z nas zastanawia się, co w tym roku miasto przygotuje na ten wyjątkowy czas. Darmowa bajkowa kolejka i wenecka karuzela dla najmłodszych, fabryka prezentów Świętego Mikołaja, Mikołajki ze śnieżynkami, jarmark i koncert kolęd – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają nas w okresie bożonarodzeniowym. Z mikołajem będzie można spotkać się nawet na latarni morskiej i plaży.

Już 4 grudnia na placu Wolności pojawi się bajkowa kolejka dla dzieci. I co ważne – dzięki miastu i sponsorom – każde dziecko będzie mogło nią jeździć za darmo. Kolejka będzie do 14 grudnia.

Już następnego dnia zastąpi ją wenecka karuzela, która tak bardzo spodobała się najmłodszym świnoujścianom w ubiegłym roku – mówi zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. – Podobnie, jak w przypadku kolejki, także i z karuzeli dzieci będą mogły korzystać za darmo.

Począwszy od Mikołajek, w każdą niedzielę aż do Bożego Narodzenia, na placu Wolności odbywać się będą różne imprezy kulturalne. I tak. W Mikołajki, czyli 6 grudnia, do wspólnej zabawy, gier i konkursów, zachęcać będą wszystkich aktorzy z Krakowskiego Teatru Ulicznego. Świętemu Mikołajowi towarzyszyć będą śnieżynki, anioły i szczudlarze.

Na kolejną imprezę zapraszamy już 13 grudnia. Tego dnia na placu Wolności stanie Bożonarodzeniowe Miasteczko, które mówiąc wprost będzie fabryką prezentów Świętego Mikołaja. Na poszczególnych stoiskach, każdy może stworzyć swój własny świąteczny prezent dla kogoś bliskiego. Będzie świąteczna pracownia gipsowo-bombkowa oraz świątecznych maskotek z siana, ciastolandia, wytwórnia świecidełek, barwnych witraży, ludzikowo. W środku tej niezwykłej fabryki sam mikołaj będzie zapraszał do wspólnej zabawy i konkursów.

W ostatnią przedświąteczną niedzielę, 20 grudnia, zapraszamy wszystkich na koncert „Kolędy świata”. Będzie można posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, a także kolęd z Czech, Kolumbii, Afryki, Anglii, Włoch, Ukrainy i wielu innych krajów. Ten wyjątkowy koncert przeplatany będzie opowieściami o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, jakie panują w różnych częściach świata.

Od 17 do 23 grudnia 2015 r. na placu Wolności odbywać się będzie Świąteczny Jarmark, na którym między innymi można spróbować świątecznych potraw i kupić prezent pod choinkę.

W mikołajki – 6 grudnia – specjalne atrakcje przygotowało również Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich. W wyjątkowy, nietypowy sposób na świnoujską latarnię przyleci Mikołaj. Nie tylko przyleci, ale również będzie rozdawał prezenty i piekł kiełbaski na ognisku. A z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Wojskowa.

Na mikołajkową imprezę na latarni można będzie dojechać za darmo autobusem komunikacji miejskiej. Wyjazd z przystanku koło przeprawy promowej po stronie Warszowa o godzinie 11.30. Powrót o godzinie 14.15.

Mikołajkowe imprez odbędą się również na plaży. W samo południe w morzu zanurzą się morsy, a wcześniej każdy będzie mógł wziąć udział w mikołajkowym biegu po plaży i promenadzie na dystansie 2 lub 10 km.

Organizację bożonarodzeniowych atrakcje wsparli: TT Line, Unity Line, Remondis, Hotel Cesarskie Ogrody, Scan Wolf, Hotel Trzy Wyspy, Terminal Promowy, Navikon, HKScan

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.