Strona główna / Lokalne / Idzie zima. Bezdomni potrzebują schronienia

Idzie zima. Bezdomni potrzebują schronienia

Świnoujscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie ogrodów działkowych działania prewencyjne mające na celu udzielenie osobom bezdomnym pomocy, a także niezbędnych informacji na temat adresów schronisk, noclegowni oraz organizacji, w których mogą otrzymać schronienie. Podczas kontroli zwracano także uwagę na stan zabezpieczenia altan.

– Jesienno-zimowy okres opuszczania działek przez ich właścicieli to wielokrotnie sygnał dla innych do wzmożonej aktywności. Ogródki pozostawione na długi okres bez opieki często stają się celem szukających tam schronienia osób bezdomnych oraz złodziei, chcących wzbogacić się cudzym kosztem  – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Napotkanym działkowcom oraz osobom zamieszkującym na działkach zwracano uwagę w ramach idei „sąsiedzkiej czujności” na występujące zagrożenia, tj. przestępstwa i wykroczenia i powiadamianie o nich policjantów. Podobne działania prewencyjne na pewno będą w przyszłości kontynuowane.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Jeden komentarz

  1. Ooo! Policja wyszła z przedszkoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.