Strona główna / Lokalne / Na działkach grasuje morderca kotów!

Na działkach grasuje morderca kotów!

Bestialstwo! Ktoś na działkach morduje koty – alarmują miłośnicy zwierząt. Na ich pyszczkach widać cierpienie w jakim konały. Ofiarą mordercy padło już co najmniej kilkanaście futrzaków. O sprawie wie już świnoujskie schronisko, które zamierza złożyć oficjalne zawiadomienie o przestępstwie.

To nie przypadek, że w krótkim okresie czasu znaleziono kilka martwych kotów. Ktoś je truje jeden po drugim, a martwe ciałka podrzuca pod furtki ludzi, którzy je dokarmiają. Tak jakby chciał powiedzieć: „nie chcemy ich tu!”. Oprawcy działają w bardzo podobny sposób. Najczęściej dodają do jedzenia truciznę. Koty umierają w straszliwych konwulsjach i męczarniach.

Niedawno trafił do nas kot z działek. Wątroba była już tak zniszczona, że jedynym sposobem, aby ukrócić mu cierpienia było uśpienie – mówi Beata Kastrau ze świnoujskiego schroniska. – To nie pierwszy przypadek. Zamierzmy działać! – zaznacza.

Ciapki, Mruczki i Sylwestry

Niektórzy z działkowców opiekują się zwierzakami, chociaż im tego zabraniają. To starsi ludzie wydający z portfela ostatnie pieniądze na karmę i kocie domki. – Niech pan wejdzie, ale proszę nie pisać mojego nazwiska. Nie chcę, aby zabrali mi działkę. To dla mnie całe moje życie. Za komuny trzeba było się chować to i te czasy też przeżyję, ale zwierzakom jeść dam. Sama nie zjem, ale one głodne chodzić nie będą. Kto ma im pomóc jeśli nie my – mówi staruszka chcąca zachować anonimowość. – Napisz pan, że bandyta truje koty. Dwa lata temu utopił jednego w wiadrze z gaszonym wapnem. Głośno o tej sprawie było w gazetach. Od tamtego czasu znajdujemy co jakiś czas kocie trupy – dodaje kobieta.

Takich ludzi na ogródkach działkowych jest kilka. Dokarmiają, doglądają, a jak zwierzaki są chore to za własne pieniądze kupują lekarstwa.

Zarządy działek nie chcą kotów

Obecność dziko żyjących kotów nie podoba się przedstawicielom ogrodów działkowych. Koty to dla nich problem, bo załatwiają się i robią dziury. W swojej walce przeciwko zwierzętom są już tak zdeterminowani, że jeden z działkowców dokarmiający zwierzęta usłyszał niedawno ultimatum: albo koty, albo zabierzemy ci działkę.

Nikt nie ma prawa używać takich argumentów! To co dzieje się na świnoujskich ogródkach działkowych nie mieści się w głowie. Przodujące w niechęci do kotów są ogrody Kotwica i Granica – tłumaczy Beata Kastrau.- Nic dziwnego, że ktoś morduje zwierzęta, skoro jest tam tyle wrogości – ocenia.

Obrońcy zwierząt postanowili pomóc, być może w najbliższym czasie do akcji przeciwko bezprawnym decyzjom podjętym przez pseudo-działkowców włączy się kancelaria prawnicza specjalizująca się w odszkodowaniach i obronie praw zwierząt.

Koci oprawca na wolności

Zabójcy działają zawsze w ten sam sposób. Najpierw przyzwyczajają koty do jedzenia, a później dosypują do niego truciznę, najczęściej wapno. Miłośnicy zwierząt zebrali już dowody na bestialstwo ludzi. Konsultowano to z prawnikiem, a o sprawie powiadomiono Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W dniu w którym publikujemy ten artykuł miało dojść do spotkania z komendantem straży miejskiej i policją. Zapowiedziano oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jeżeli stróże prawa wpadną na trop morderców zwierząt, wówczas oprawcy muszą liczyć się z surową karą.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu truciciela, proszone są o kontakt z redakcją pod numerem telefonu 510 55 55 24

RAMKA

Koty to pożyteczne zwierzaki!

Warto przypomnieć, że dzikie koty to bardzo pożyteczne zwierzęta i jedyna metoda, aby skutecznie regulować populację myszy i szczurów, których w naszym mieście z roku na rok jest coraz więcej. U naszych sąsiadów w Niemczech, przez wiele lat, co roku zmniejszano obecność kotów, lecz gdy zauważono niekontrolowany wzrost szczurów, postanowiono odbudować kocią populację.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

10 komentarzy

  1. Takiemu sk– synowi wybic oby oka i puscic wolno, biala laska inklusiv

  2. Takiego debila jak bym spotkala to bym mu nogi z dupy powyrywala. Jak tak mozna to tylko male kochane zwierzata

  3. takiego dziada to za jaja i na latarnie

  4. takiego dziada to powinni za jaja i na latarnie

  5. Niechaj tylko złapie winowajcę.. wszcząłem prywatne śledztwo w tej sprawie. Winowajca gorzko pożałuje.

  6. Odwołać zarząd na kopach. To stare zakomuszone pierdziele w żyjący jeszcze minionym ustrojem.
    Trzeba zrobić polowanie na mordercę i postąpić z nim tak samo, jak on z kotami.

  7. Dokładnie -nie zostawcie tak tego .Jakas masakra

  8. Tylko nie zamieccie tego pod dywan. Koniec z samowola i bezkarnością !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.