Strona główna / Historia / Odnaleziono historyczne plany
Fortowcy nie ukrywają, że najpiękniejsze są jednak plany nieistniejącej Twierdzy Portowej. Fort nr 1- bo taką historycznie nosiła nazwę ta twierdza - została zburzona przez port w 1974 roku. Dziś w jej miejscu zlokalizowane są puste betonowe place, na których składowanych jest węgiel. - To był prawdziwy, niczym jak z bajki zamek- mówi nie ukrywając emocji Dariusz Krzywda.- Potężne, dwie neogotyckie wieże miały az pięć kondygnacji, a mokre fosy bronione były z trzech tzw. kaponier.

Odnaleziono historyczne plany

W Forcie Gerharda jednym z priorytetów podczas przebudowy fortu w XIX wieku były nowe toalety! Twierdza Portowa przypominała prawdziwy średniowieczny zamek, a tzw kaponiery posadowiono na kilkuset dębowych palach! Dzięki pracy miłośników historii i wsparciu Polskiego LNG do naszego miasta trafiły unikalne plany z czasów budowy pruskiej twierdzy!

Ponad 10 lat temu, korzystając z unijnej dotacji samorządowi udało się nawet zlecić tzw. kwerendę czyli poszukiwania w kilku europejskich archiwach materiałów zwianych z historia świnoujskiej twierdzy. Uzyskane ta drogę plany miały pomóc w rewaloryzacji wybranych fortyfikacji i poznaniu historii miasta. Kwerendę wykonano, a wykonawca zamówił kilka przykładowych planów. Niestety zabrakło pieniędzy i woli by ją dokończyć i zlecić wykonanie kompletu planów, które się wtedy udało odszukać.

– Kwerenda była też dość pobieżna – oczywiście ze względu na wysokość budżetu które na te pracy był przeznaczony- opowiada Dariusz Krzywda z Fortu Gerharda.- Była tylko dodatkiem do projektu, w ramach którego zrealizowano także oznakowanie naszych fortyfikacji i utworzono szlak forteczny czy.

W 2014 roku Muzeum w Forcie Gerharda postanowiło kwerendę kontynuować i pozyskać dodatkowe źródła archiwalne niezbędne do rewaloryzacji Fortu Gerharda. Muzealnicy nie ukrywają, że decyzje podjęto gdy mecenasem muzeum został sąsiad zza płotu – spółka Polskie LNG, budująca gazoport.

– Z naszym mecenasem- Polskim LNG- ustaliliśmy szczegółowy plan współpracy. Jednym z planowanych przedsięwzięć było dokończenie kwerend archiwalnych i wykonanie kopi wszystkie odnalezionych planów, szkiców i dokumentów związanych z historią Świnoujścia. -mówi Darek Krzywda. – Efekty, w postaci kopii pierwszych planów, które trzy dni temu dotarły do Świnoujścia przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

Zdecydowana większość pozyskanych planów pochodzi z lat 50-tych XIX wieku. 90% z nich nigdy nie była publikowana – a nawet kopiowana. Na wielkich płachtach starego kartonu wprawna ręka wojskowego kartografa uwieczniła najważniejsze dzieła obronne dziewiętnastowiecznej Twierdzy Świnoujście. – Cześć planów to projekty, cześć inwentaryzacja przedsięwzięć już zrealizowanych- opowiada Marcin Ossowski. Na pięknym planie z 1875 roku widać, że na terenie dzisiejszego Fortu Gerharda rozbudowano sieć kolei wąskotorowych, którą dostarczano pociski pod same stanowiska. Co ciekawe kolejka wjeżdżała do środka jednego z magazynu! Na innym planie dokładnie wskazano, że miało się w nim znajdować 1000 pocisków kalibru 15 cm i 250 kalibru 21 cm. Podczas przebudowy fotu w latach 70-tych XIX wieku prusacy postanowili fort wyposażyć w dodatkowe toalety z kilkunastoma oczkami klozetowymi- zamiast sześciu na forcie miało ich być aż 24

Każdy będzie mógł je zobaczyć!

Za kilka tygodni pozyskane plany, z komentarzem historyka będzie mozna obejrzeć na stronie internetowej muzeum (www.fort-gerharda.pl). Fortowcy chcą też kontynuować kwerendę w archiwach w Polsce, Niemczech i Szwecji. Warto przypomnieć, że pierwszym z historyków który prowadził takie badani – ponad 30 lat temu- była dr. Alicja Kurz- Biranowska, która przez wiele lat badała rozwój naszego miasta.

– Już teraz śmiało można powiedzieć, że na podstawie tych dokumentów niektóre fragmenty naszej wyspiarskiej historii będzie trzeba pisać na nowo!- dodaje Marcin Ossowski. – Historia jest naprawdę fascynująca!

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …