Strona główna / Lokalne / Pijany kierowca chciał wieźć 6-letnie dziecko. Miał 2,7 promila alkoholu

Pijany kierowca chciał wieźć 6-letnie dziecko. Miał 2,7 promila alkoholu

Dzięki właściwej reakcji świadka policjanci w Świnoujściu zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem. Nie posiadający uprawnień do kierowania 28-latek miał w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna był już skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Oprócz wysokiej kary finansowej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do opisywanego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 19.00 w centrum miasta. Dyżurnego świnoujskiej komendy zawiadomił świadek, który zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierującego samochodem osobowym marki VW. Z pojazdu, który podjechał na Plac Słowiański wysiadł mężczyzna mający duże problemy z utrzymaniem równowagi. Wtedy przechodzień nabrał podejrzeń, że kierowca jest nietrzeźwy. Kiedy po chwili wsiadł ponownie do pojazdu i zamierzał odjechać, obserwujący całe zdarzenie zatarasował drogę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie zadzwonił na Policję.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali alkomatem kierującego vw. Wtedy okazało się, że 28-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego ma w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Pijany kierowca zamierzał wieźć samochodem trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko. Zapytany o prawo jazdy, mężczyzna przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

28-latek został zatrzymany i trafił do celi. Podczas sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara finansowa w wysokości co najmniej 10 tys. zł, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 28-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Na wyróżnienie zasługuje godna naśladowania postawa przypadkowego świadka, który zareagował na dziwne zachowanie kierującego samochodem. Powiadamianie Policji przez świadków o pijanych kierowcach to bardzo odpowiedzialne postępowanie, przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, z których wszyscy korzystamy.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

  1. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

„To on nożem niszczy samochody. Rozpoznajesz go? Nie zbliżaj, się – alarmuj!”

Policja w Świnoujściu ustala jak nazywa się, gdzie mieszka i pracuje sprawca zniszczenia samochodu, którego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.