Strona główna / Lokalne / Na deptaku. Wigilia dla potrzebujących

Na deptaku. Wigilia dla potrzebujących

Tradycyjnie już Miasto wraz z miejscowymi restauratorami i sklepami zapraszają wszystkich samotnych i potrzebujących na wspólną wigilię, która odbędzie się w środę 23. grudnia 2015 r. na deptaku Bohaterów Września. Początek o godzinie 12.00.

Przygotowano około 4 tysięcy pierogów, co najmniej 200 litrów czerwonego barszczu i oczywiście kapustę z grochem. Potrawy podarowali: sklep „Intemache”, Interferie Medical Spa, restauracje „Centrala”, „Gospodnik”, „Fogt – Tak”, Hemingway z hotelu „Atol”, Karczma Polska „Pod Kogutem”, hotel „Warta”, hotel „Trzy Wyspy”, restauracje „Neptun”, „Marinus” Jacek Brzdęk, pizzeria „Da Grasso”, „Magiczna Spiżarnia”, restauracja hotelu „Gold”, restauracja „Albatros”, bar „Propaganda”, bar „Pierożek”, Hotel Hampton by Hilton, bar mleczny „Słonecznik”, wspomogła również pizzeria „Cech”.

Wigilijną wieczerzę organizujemy już od 2009 roku – mówi zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. – W ten wyjątkowy dzień w roku osoby samotne, czy mniej zamożne mogą poczuć, że nie są sami, że ktoś o nich pamięta.

Co roku na wigilię przychodzi ponad sto osób. W tym roku udział w niej weźmie również ks. Dziekan Piotr Superlak. W organizację imprezy zaangażowały się również Państwowa Straż Pożarna i Straż Miejska oraz Miejski Dom Kultury.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przygotowują naprawdę smaczne potrawy – dodaje Paweł Sujka. – Nigdy nie brakuje chętnych do wsparcia tej akcji. W tym roku jest ich rekordowa ilość.

Potrawy będzie można wziąć do domu w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.