poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / [FILM] „Jak po wybuchu bomby”. Śledztwo w sprawie pożaru straganu z fajerwerkami

[FILM] „Jak po wybuchu bomby”. Śledztwo w sprawie pożaru straganu z fajerwerkami

Policjanci ustalają okoliczności pożaru straganu z fajerwerkami przy ul. Wojska Polskiego w Świnoujściu. Do tej pory nie wiadomo jak doszło do wybuchu ognia. Eksplodował stragan na którym sprzedawano środki pirotechniczne. art-poyar5Ogień gasiło 5 jednostek straży pożarnej, w tym wojskowa. Poszkodowane zostały dwie osoby, a nie jak informowaliśmy wcześniej – trzy. Jedną z nich jest sprzedawczyni ze straganu, a drugą kupująca.

Na stoisku oprócz fajerwerków sprzedawano także noże i maczety. Eksplozja była tak silna, że ostre przedmioty odrzuciło kilkanaście metrów dalej do pobliskiego lasu. Zniszczeniu uległo 6 pobliskich straganów, a także zaparkowane samochody. Pogorzelisko wyglądało jak po wybuchu bomby.

Policjanci będą ustalać, czy sprzedawca ze straganu miał wymagane zezwolenie na sprzedaż materiałów pirotechnicznych, czy produkty były legalne, a także, czy zapewniona była należyta ochrona przeciwpożarowa. Jeśli zostanie stwierdzony szereg uchybień, niewykluczone, że właściciel straganu będzie miał postawione zarzuty. Trwa szacowanie strat.

 

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.