Strona główna / Lokalne / W świnoujskim komisariacie sprawdzisz trzeźwość!
Urządzenie wisi przy policyjnej dyżurce. Może z niego skorzystać każdy chętny. Foto: Wojciech Basałygo

W świnoujskim komisariacie sprawdzisz trzeźwość!

Szykuje się mocno zakrapiana noc sylwestrowa? Lepiej odczekać kilka godzin zanim wsiądziemy za kierownicę. Policjanci zachęcają do skorzystania z alkomatu zamontowanego w komendzie przy ul. Krzywoustego. Przyjść i dmuchnąć w alkomat może każdy. Czerwona lampka informuje o alkoholu w wydychanym powietrzu, a zielona, że możemy już kierować.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia korzysta z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem. – Zwiększoną aktywność widać szczególnie w okresie świąt – mówi mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć ze świnoujskiej policji. – Lepiej przyjśc i sprawdzić swoją trzeźwość – radzi policjantka.

Urządzenie to dobrze znany kierowcom żółty „alkoblow”. Jest powieszone przy dyżurce w ogólnodostępnym miejscu. Wystarczy dmuchnąć z niewielkiej odległości, aby przekonać się, czy możemy już wsiąść za kółko.

Zobacz również

Przejście przez ulicę 11 Listopada ma być bezpieczniejsze

54Przejście dla pieszych na ulicy 11 Listopada pomiędzy ul. Matejki a Hetmańską ma być przeniesione. …

5 komentarzy

  1. Może kiedyś za milicji jak pracowałeś to była dyżurka a facet tam pracujący otwierał guzikiem bramę i odbierał telefon.Teraz to stanowisko kierowania.W głowie to poprzestawiało się tym co komentują a nie maja pojęcia.Zadzwoń 997 i spytaj to powiedzą Ci jak się to miejsce nazywa.

  2. Od dziesiątek lat to miejsce nazywane jest dyżurką żeby Tobie się zaraz w głowie nie poprzestawiało i zaczniesz dyżurkę narywać Centrum dowodzenia i koordynacji

  3. Po drugie w Świnoujściu nie ma Komisariatu-jest Komenda Miejska…;)

  4. Dyżurka to jest w szpitalu, w policji jest stanowisko kierowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.