czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / W świnoujskim komisariacie sprawdzisz trzeźwość!
Urządzenie wisi przy policyjnej dyżurce. Może z niego skorzystać każdy chętny. Foto: Wojciech Basałygo

W świnoujskim komisariacie sprawdzisz trzeźwość!

Szykuje się mocno zakrapiana noc sylwestrowa? Lepiej odczekać kilka godzin zanim wsiądziemy za kierownicę. Policjanci zachęcają do skorzystania z alkomatu zamontowanego w komendzie przy ul. Krzywoustego. Przyjść i dmuchnąć w alkomat może każdy. Czerwona lampka informuje o alkoholu w wydychanym powietrzu, a zielona, że możemy już kierować.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia korzysta z możliwości bezpłatnego przebadania się alkomatem. – Zwiększoną aktywność widać szczególnie w okresie świąt – mówi mł. asp. Magdalena Figarska- Śnieć ze świnoujskiej policji. – Lepiej przyjśc i sprawdzić swoją trzeźwość – radzi policjantka.

Urządzenie to dobrze znany kierowcom żółty „alkoblow”. Jest powieszone przy dyżurce w ogólnodostępnym miejscu. Wystarczy dmuchnąć z niewielkiej odległości, aby przekonać się, czy możemy już wsiąść za kółko.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

5 komentarzy

  1. Może kiedyś za milicji jak pracowałeś to była dyżurka a facet tam pracujący otwierał guzikiem bramę i odbierał telefon.Teraz to stanowisko kierowania.W głowie to poprzestawiało się tym co komentują a nie maja pojęcia.Zadzwoń 997 i spytaj to powiedzą Ci jak się to miejsce nazywa.

  2. Od dziesiątek lat to miejsce nazywane jest dyżurką żeby Tobie się zaraz w głowie nie poprzestawiało i zaczniesz dyżurkę narywać Centrum dowodzenia i koordynacji

  3. Po drugie w Świnoujściu nie ma Komisariatu-jest Komenda Miejska…;)

  4. Dyżurka to jest w szpitalu, w policji jest stanowisko kierowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.