Strona główna / Lokalne / Sylwestrowe zmiany we władzach właściciela Polskiego LNG!
Jan Chadam (P) podczas wpłynięcia katarskiego metanowca. Obok prezes Qatargas Khalid Bin Khalifa Al-Thani.

Sylwestrowe zmiany we władzach właściciela Polskiego LNG!

31 grudnia doszło do zmian we władzach GAZ Systemu i Polskiego LNG. Przypomnijmy- Gaz System jest właścicielem Polskiego LNG. Prezesem obydwóch spółek do wczoraj był Jan Chadam. Podczas wczorajszych roszad Chadam zrezygnował ze stanowiska w Gaz Systemie, ale pozostał na stanowisku prezesa Polskiego LNG.

Całkowicie zmieniły się władze Gaz Systemu (zarząd i rada nadzorcza). Do składu zarządu zostali powołani Tomasz Stępień na stanowisko prezesa oraz Artur Zawartko na stanowisko wiceprezesa. W Polskim LNG ze starych władz (zarządzie i radzie nadzorczej) pozostał tylko Chadam, który pełni obecnie funkcję jedynego członka zarządu tej spółki- prezesa spółki.

Czy zmiana personalna we władzach właściciela spółki może mieć jakiś wpływ na Świnoujście?

– Na dzień dzisiejszy wydaje się, że pozostawienie na czele Polskiego LNG Jana Chadama jest gwarancją kontynuowania dotychczasowej polityki spółki – szczególnie rozwoju partnerskich relacji z samorządem i mieszkańcami Świnoujścia. Prezes Polskiego LNG to wyjątkowej klasy specjalista. Wszyscy powinniśmy sobie życzyć by na tym stanowisku pozostał jak najdłużej – mówi jeden z pracowników Ministerstwa Skarbu. – Co do interesu Świnoujścia, znam menadżerów, którzy chcieliby zajmować takie stanowisko i którzy nie ukrywają, że są zwolennikami wprowadzania nowych regulacji prawnych pozbawiających Świnoujście podatków z tytułu terminalu.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.