Strona główna / Lokalne / Nie będzie można rozbudować kładki na wydmie

Nie będzie można rozbudować kładki na wydmie

Drewniana kładka na wydmie to pomysł trafiony w dziesiątkę. W zamiarze promenada miała się ciągnąć od granicy aż po falochron zachodni. Dlaczego inwestycja nie jest kontynuowana? Na drodze stanęły rygorystyczne przepisy.

Promenada na pierwszym pasie wydm, wraz z wejściami na plażę, toaletami, prysznicami, jest miejscem bardzo lubianym przez odwiedzających nasze miasto turystów. Była realizowana w dwóch etapach – w 2007 i 2011 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad  3 miliony  złotych.

Oczywiście zamiarem i marzeniem prezydenta od samego początku było, aby przebiegała wzdłuż całej plaży. Niestety, przy procedowaniu planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru miasta, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska całkowicie wykluczyła możliwość kontynuowania tej inwestycji – tłumaczy Robert Karelus.

Rygorystycznym urzędnikom polecamy obejrzeć przedwojenne pocztówki. Ówcześni mieszkańcy i turyści nie byli oddzieleni szerokim pasem wydm. Mogli podziwiać Bałtyk spacerując po nadmorskiej promenadzie.

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

4 komentarze

  1. Lekka korekta – kładka nie jest drewniana, wykonano ją z tworzywa przetworzonego, czyli relumatu.

  2. A na syfiasty gazoport i terminal kontenerowy nie ma problemu aby zgodę wydac?!!!!!!!

  3. Panie Redaktorze – proszę o jasny artykuł i odpowiedz na pytanie – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska całkowicie wykluczyła możliwość kontynuowania tej inwestycji ???– tłumaczy Robert Karelus.
    A co przepisy się zmieniły – czy co… innego stoi na przeszkodzie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.