Strona główna / Lokalne / Policyjny negocjator przeszkolił pracowników socjalnych
Sebastian Sidorowicz jest doświadczonym pracownikiem socjalnym. W swojej pracy spotykał się z przeróżnymi sytuacjami. Foto: Wojciech Basałygo

Policyjny negocjator przeszkolił pracowników socjalnych

Zdarza się, że pracownicy świnoujskiego MOPR-u są wyzywani, a niekiedy dochodzi do ich szarpania. Wtedy pomaga im policja. Przypadki agresji powtarzają się coraz częściej. Ludzie wyładowują na nich swoją złość na to, że nie potrafią sobie samodzielnie radzić w życiu, żądając jednocześnie stałej pomocy finansowej.

Kilka dni temu policyjny negocjator przeszkolił pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, aby wiedzieli jak mają radzić sobie z agresywnymi zachowaniami.

– Z wyzwiskami spotykamy się na co dzień. Nie tylko w godzinach pracy. Potrafią nas wyzywać także, gdy prywatnie idziemy po ulicy. W mojej pracy zdarzyło się, że zostałem poszarpany – opowiada Sebastian Sidorowicz, pracownik socjalny. – Szkolenie z pewnością się przypada – podsumowuje.

W 2-godzinnym szkoleniu pracownicy MOPR pogłębili wiedzę na temat umiejętności pierwszego kontaktu w sytuacjach kryzysowych oraz sposobów unikania bezpośredniego zagrożenia. Mieli także możliwość wypróbowania wiedzy zdobytej na szkoleniu odgrywając scenkę sytuacyjną.

Współpraca pracowników MOPR oraz policji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników MOPR, którzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków mogą spotkać się z agresywnym zachowaniem ze strony klientów.

Zobacz również

Spacerem po budowanej promenadzie

To jeszcze ciągle budowa, ale już dopuszczona do spacerów. Promenada historyczna staje się coraz bardziej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.