czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Polityka / Karuzela stanowisk przyspiesza. Kto straci, a kto dostanie nową pracę
Jednym z członków rady nadzorczej Terminalu Promowego w Świnoujściu jest Elżbieta Jabłońska. Czy starci ponad 10 000 zł rocznie?

Karuzela stanowisk przyspiesza. Kto straci, a kto dostanie nową pracę

Zmiany w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście rozpoczęły karuzelę zmian. Nie tylko w samym zarządzie spółki w Szczecinie, ale także w spółkach podległych portowi. Nowy zarząd portu ma być wybrany nie później niż do 16 lutego. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że zmiany obejmą wszystkie trzy portowe spółki. Poza Infra Portem, spółkę Polskie Terminale i Terminal Promowy Świnoujście. We władzach tych spółek są także mieszkańcy naszego miasta. Niektórzy z nich piastują swoje funkcje ewidentnie w wyniku nadania partyjnego, uzyskując rocznie od ponad dziesięciu do kilkuset tysięcy złotych dochodu rocznie. Wątpliwe jest czy na zwolnionych przez sympatyków PO stanowiskach zasiądą specjaliści, a nie jak dotychczas – sympatycy PIS-u i jego koalicjantów.

Zmiany także w Uzdrowisku Świnoujście

Zmian można także spodziewać się w radzie nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście. Tym razem nie są one związane ze zmianą władzy, a tzw. reorganizacją. Do podobnej reorganizacji kilka dni temu doszło w Uzdrowisku Kołobrzeg. Złośliwi twierdzą, że tego typu zmiany w spółkach podległych „partyjnemu” marszałkowi nie mają służyć poprawie funkcjonowania spółek, a jedynie… zasileniem w niezłe apanaże kolejną grupę partyjnych działaczy.

Jednym z członków rady nadzorczej Terminalu Promowego w Świnoujściu jest radna Elżbieta Jabłońska. Czy starci ponad 10 000 zł rocznie?

Zobacz również

44  osoby utworzyły świnoujski Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego

Wczoraj Szczecin pokazał ogromną moc, Plac Solidarności zgromadził tysiące osób. Szczecin pokazał, że popiera Rafała …

15 komentarzy

 1. o 500 że Jabłońska w przyszłych wyborach zdobędzie o 50% mniej głosów niż 2014?

 2. Marcin Sądecki

  radny Borowski, radny Śliwiński, radna Jabłońska, p Iwan- ilu jeszcze członków lokalnego PO pasożytuje na naszym samorządzie? Wszyscy biorą pieniążki z nadania partyjnego. Jakie kompetencje ma Borowski by być menadżerem w uzdrowisku? Jakie Jabłońska by być w radzie nadzorczej terminalu? Jakie Śliwiński by być szefem uzdrowiska? KIEDY TO SIĘ ZMIENI?

 3. Napiszcie kto w tych wszystkich spółkach zasiada i co robi! I za ile! Niech wszyscy się dowiedzą jak zakłamane jest PO itd.

 4. Pogonić darmozjadów, a ja naiwna myślałam że Jabłońska to porządny człowiek 🙁

 5. PIS nie mogąc wygrać w naszym mieście .Wyobrażacie sobie że Pis wprowadza zarząd komisaryczny do Świnoujścia i odsuwa Prezydenta Żmurkiewicza ze stanowiska na komisarza powołuje Mrozika i co wtedy?

 6. Czemu admin nie podaje że w radzie nadzorcze portu jest Janusz Żmurkiewicz.

 7. A teraz to będzie z nadanie partyjnego Pisu i wodza najwyższego Jarusia wielkiego.

 8. I taka osoba kandydowała na włodarza tego maista… zagłsuję jak pani przekaże 100% swojej pensii dla chorych dzieci..

 9. Wstyd to pojęcie obce tym państwu. Dobrze, że wkońc ktoś pogodni te towarzycho- mówi się że wybory samorządowe w przyszłym roku.
  Papa pieniążki proszę państwa z PO

 10. najwyższa pora… napiszcie proszę czy to prawda że Śliwiński zarabia 20 000 ZŁ?????????????

 11. I bardzo dobrze!
  Odsunąc chołotę PO!
  Jabłonską, Borowskiego i Śliwińskiego. Zwykłe darmozjady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.