Strona główna / Lokalne / [FILM i ZDJĘCIA] Hybrydowy autobus. Komunikacja testuje nowoczesny pojazd

[FILM i ZDJĘCIA] Hybrydowy autobus. Komunikacja testuje nowoczesny pojazd

Czy wkrótce po ulicach Świnoujścia będziemy jeździć ekologicznymi i bardzo nowoczesnymi autobusami? Komunikacja Autobusowa testuje właśnie kolejny pojazd. To hybrydowe Volvo. Oznacza to, że ma napęd zarówno klasyczny – wysokoprężny, jak i elektryczny. Pojazd jest bardzo przyjazny środowisku – ma normę emisji spalin Euro 6.

Autobus jest w Świnoujściu od środy. Po odbiorze będzie przez trzy dni woził pasażerów na regularnych liniach. Foto: Wojciech Basałygo
Autobus jest w Świnoujściu od środy. Po odbiorze będzie przez trzy dni woził pasażerów na regularnych liniach. Foto: Wojciech Basałygo

Autobus jest kolejnym testowanym przez świnoujskie przedsiębiorstwo transportowe. W listopadzie zeszłego roku sprawdzano możliwości hybrydowego MAN-a. Volvo 7900 to hybryda, która energię elektryczną pozyskuje dzięki rekuperacji, podczas hamowania pojazdu. Robi to na tyle skutecznie, że zużycie paliwa w tego rodzaju pojazdach jest według producenta mniejsze nawet o 40 proc.

Odstraszać może jedynie cena. Jeden pojazd kosztuje około 1,6 mln złotych. Czy spółka autobusowa zakupi wkrótce hybrydowe autobusy?  Jeżeli uda się sfinansować zakup przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej, wszystko wskazuje na to, że wkrótce po ulicach naszego miasta będzie jeździł najnowocześniejszy tabor autobusowy .

Testowane volvo pojawi się w czwartek na świnoujskich ulicach. Przez trzy dni będzie wykonywał kursy zarówno na lewo- jak i prawobrzeżu.

 

Zobacz również

Krzysztof Bosak, Dobromir Sośnierz oraz Michał Urbaniak w Świnoujściu

W Świnoujściu rozpoczyna się cykl wydarzeń organizowanych przez Konfederację: Wakacje z Konfederacją! W tę sobotę …

2 komentarze

  1. Solaris z Bolechowa koło Poznania też robi hybrydy

  2. na latarnie tez pojedzie?? to wezwijcie odrazu jakiś serwis bo koła pogubi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.