Strona główna / Lokalne / Ruszył nabór ochotników. Można zgłaszać się do WKU

Ruszył nabór ochotników. Można zgłaszać się do WKU

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Świnoujściu informuje, że w terminie od 5 maja do 26 sierpnia 2016 roku w centrach szkolenia i w wytypowanych jednostkach wojskowych podporządkowanych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych odbędzie się szkolenie w ramach II turnusu służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.

Osoby zainteresowane tym rodzajem szkolenia wojskowego proszone są o zgłaszanie się już teraz do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Świnoujściu ul. Piłsudskiego 24 pok. 5 (tel. 261 243 183 wew. 207). Dodatkowe informacje oraz wzór wniosku o powołanie do służby przygotowawczej można uzyskać na stronie WKU – http://www.swinoujscie.wku.wp.mil.pl w zakładce „służba przygotowawcza”.

Służba przygotowawcza to rodzaj czynnej służby wojskowej dla ochotników nie będących żołnierzami rezerwy tzn. nie pełniących dotychczas żadnego rodzaju służby wojskowej.

Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powołanie do służby przygotowawczej możliwe jest wyłącznie na podstawie dobrowolnego zgłoszenia się do tej służby.

Zobacz również

Uwaga! Silny wiatr w strefie brzegowej

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.