poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wprowadzić ruch na ul. Hołdu Pruskiego?

Wprowadzić ruch na ul. Hołdu Pruskiego?

Znaki ograniczają wjazd na wyremontowaną ulicę Hołdu Pruskiego. Jak zauważyli radni, po tym zamarła w bezruchu. Podczas ostatniej sesji miasta miejscy rajcy zaproponowali, aby usunąć znak zakazu jazdy i wprowadzić ruch jednokierunkowy z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Nawierzchnię ulicy wyremontowano, ustawiono nowe latarnie i nasadzono nowe drzewa. Z odnowionymi kamienicami ulica prezentuje się bardzo dostojnie. Remont nie byłby możliwy, gdyby nie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowity koszt remontu trzech ulic: Hołdu Pruskiego, Wyszyńskiego i Monte Cassino wyniósł 5,2 mln złotych. Połowa z tych środków pochodziła z dofinansowania.

Co o otwarciu ulicy dla ruchy myślą mieszkańcy miasta i przede wszystkim mieszkańcy samej ulicy Hołdu Pruskiego? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

10 komentarzy

 1. Nie otwierac ulicy dla samochodow i wnioskuję o zamkniecie następnych w centrum z uwagi na uzdrowisko , w którym przebywają ludzie starsi z problemami narządu ruchu .

 2. Obowiązkowo otworzyć ruch tak jak był poprzednio !!!!!!!!!!!!! to nie jest prywatna ulica mieszkających tam ludków

 3. Jako zwolennik nowoczesnych budynków wnoszę, aby wszystkie ulice wyremontowane dookoła zamknąć. Jedni lubią podziwiać poniemieckie budynki a ja nowoczesne..

 4. świnoujścianin

  ruch samochodowy? ludzie o czym wy mówicie miasto wpompowało tyle kasy w wygląd tej ulicy teraz jest pięknie taki deptak jak byśmy się cofnęli w czasie a auta wszystko rozjeżdżą wystarczy kilak lat i po deptaku nie zgadzam się na ruch samochodowy mimo że tam nie mieszkam!!!

 5. Turysta-wielbiciel Świnoujścia

  Nie należy otwierać ulicy dla samochodów. Wręcz przeciwnie, trzeba dalej ograniczać ruch samochodowy w centrum, tak aby było ono miejscem spacerów czy bezpiecznych przejażdżek rowerowych dla mieszkańców i turystów. Jeśli Świnoujście szczyci się mianem Uzdrowiska, to niech będzie przyjazne turystom poszukującym ciszy i spokoju. Już teraz trzeba mocno przymknąć oczy, żeby wypoczywać w cieniu gazoportu, oparach spalin i pyle z przeładowywanej soi i zbóż. Inwestujcie w ścieżki rowerowe i urokliwe zakątki ( jakim z pewnością jest Ulica Hołdu Pruskiego ), tak żeby przynajmniej lewobrzeżna część mogła być godnie nazywana „kurortem” i zachęcać to przyjazdu.

 6. No to mamy w Świnoujściu dwie kategorie mieszkańców!!! jednym remontuje się ulice i zamyka dla ruchu i żyją sobie oni w ciszy i spokoju a innym funduje się „rzekę” wszelakich samochodów, motorów, skuterów pod oknami oraz smród spalin przez 24h czyt. Grunwaldzka czy Konstytucji. Jak widać u nas wszystko na opak , na całym świecie samochody „wygania” się z centrum miast a u nas od d..y strony wpompowywuje się cały ruch do centrum!

 7. Jeśli ktoś chce mieć cisze i spokój to niech wyprowadzi się w Bieszczady, to nie prywatna droga więc wszyscy powinni jeździć.

 8. Właśnie tym zakazem ruchu ta ulica mocno zyskała na swoim uroku jest spokój, ruch pojazdów i tak częściowo się odbywa bo kierowcy nagminnie lamią zakaz ruchu, teraz po remoncie otwarcie tej ulicy dla ruchu spowoduje, że za parę lat kostka brukowa będzie do naprawy, poplamiona olejami, drzewka dopiero co nasadzone uschną a jasne elewacje budynków staną się szybko brudne i szare i cały urok ulicy zniknie.

 9. Nie otwierać ulicy dla ruchu samochodowego. Teraz jest cisza i spokój. Na tej kostce ruch samochodów słychać podwójnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.