Strona główna / Lokalne / Plan budowy tunelu pod Świną przyspiesza?

Plan budowy tunelu pod Świną przyspiesza?

„Chciałbym Państwu powiedzieć za dwa, trzy tygodnie, że rusza przetarg na projekt budowy tunelu” – mówił w czasie przyszłym niedokonanym podczas ostatniej sesji rady Janusz Żmurkiewicz. Chwilę później dodał, że zastępca prezydenta Barbara Michalska właśnie zakończyła rozmowy w Warszawie, ale o szczegółach jeszcze nie chce mówić. I dodał, że jest z nich zadowolony. Dzień później w wywiadzie na antenie Radia Szczecin, Janusz Żmurkiewicz też trzymał język za zębami, ale można było dostrzec spory entuzjazm w kierunku marszałka Joachima Brudzińskiego.

Tajemnica o której nie chce mówić prezydent powinna ujrzeć światło dzienne już za kilka dni. Jak mówi się nieoficjalnie, oczekiwane są dokumenty, a nie tylko ustne deklaracje. Spekuluje się, że w ciągu najbliższego miesiąca ma zostać podjęta decyzja o ogłoszenie przetargu na projekt budowlany tunelu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Dużą zasługę ma mieć w tym Joachim Brudziński (PiS). Jeżeli do tego rzeczywiście dojdzie tunelem możemy pojechać już nawet za 4-5 lat! A wszyscy oponenci tunelowego rozwiązania problemów komunikacyjnych wysp, w tym zwolennicy mostów i grobli będą musieli znaleźć inny temat „dyżurny” do krytykowania działań Żmurkiewicza i jego ekipy. Czego sobie i Państwu życzymy!

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

4 komentarze

 1. Tunel? Już dawno powinien być.
  Dlaczego nie ma?
  Żmurkiewicz i Brudziński, razem?! LSD (choć dawne) i PiS razem?!
  Bardzo lubię te „półinteligentne” komentarze w którym pieje się zachwyty nad tunelem. Ciekawe co będzie jak w takim „jednonitkowym” tuneliku, latem, będzie karambol? A jak taki szczęśliwy mieszkaniec Świnoujścia z Uznam na Wolin pieszo się dostanie? Przez tunel?
  Powodzenia.

 2. Rozumiem, że politycy opozycji NIE będą teraz szukali problemów żeby tradycyjnie storpedować. Tematy zastępcze jak grobla czy może most już się wyczerpały więc pora na ekologów i wizjonerów zalewu komunikacyjnego miasta.

 3. pożyjemy zobaczymy… tyle już było tych obietnic, nawet ktoś kiedyś wbił łopatę pod budowę tunelu.

 4. Skończ p‡e®dol‡© o tunelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.