Strona główna / Lokalne / [FILM i ZDJĘCIA] Zawyły syreny w rocznicę zbrodni oraz katastrofy. Biskup odprawił mszę

[FILM i ZDJĘCIA] Zawyły syreny w rocznicę zbrodni oraz katastrofy. Biskup odprawił mszę

Dziś przypada 76. Rocznica Zbrodni Katyńskiej i 6. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. O godzinie 8.41 w Świnoujściu zawyły syreny – także te statkowe. W ten sposób wyrażono pamięć o przykrych smutnych wydarzeniach.

12992182_650198645155728_14
Biskup Marian Kruszyłowicz celebrował mszę w kościele pw. Chrystusa Króla. Foto: Robert Ignaciuk

O godzinie 10 w Kościele pw. Chrystusa Króla biskup Marian Kruszyłowicz celebrował mszę świętą z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, 8 FOW i KPW, delegacji organizacji, związków, stowarzyszeń i młodzieży, w tym harcerzy. O godzinie 11.30 przy kamiennej tablicy upamiętniającej „KATYŃ 1940” na cmentarzu odbyły się dalsze części uroczystości.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

5 komentarzy

  1. Polacy chcą prawdy !!!

  2. Teraz co miesiąc będą tak latać na msze i cmentarz. Przydał by się też pomnik katastrofy ( zamachu) w Siewiernyj w Świnoujściu! Do zobaczenia we wtorek 10 maja! Gdyby PiS zrobił dzień wolny każdego 10 miesiąca to przyszło by więcej ludzi.

  3. Jakoś nie mogę dojrzeć na obchodach nikogo z lokalnego PiS-u, stanowisko wicedyrektora terminala promowego wzięte, wystarczy. Także tzw. patriotycznych młodych ze Świnoujścia nie można dostrzec. Czy to o czymś świadczy?

  4. Byłem na tej mszy którą prowadził biskup. Wstyd i hańba dla tych pasibrzuchow. Zamiast uczcić pamięć zmarłych to on zaczął dawać do zrozumienia ze był to zamach ze są w śród nas osoby nie podzileajace tej niby prawdziwej wersji. Jako katolik jestem oburzony zachowaniem tej osoby niby duchowej. Niestety to oni dzielą naszą ojczyznę ukochaną jaka jest Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.