Strona główna / Lokalne / Złodzieja zdradziły odciski palców

Złodzieja zdradziły odciski palców

Złodziej ukradł rower, jednak pozostawił w miejscu kradzieży dowody swojej winy. Sprawca nie miał szans w konfrontacji z policyjnym urządzeniem do porównania linii papilarnych z bazą danych zabezpieczanych na miejscu przestępstw. Szybko wyszło na jaw, że jest nim 23-letni mieszkaniec Świnoujścia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. Sprawca zabrał jednoślad o wartości 1800 zł. z balkonu mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze budynku. O fakcie tym pokrzywdzony natychmiast powiadomił policjantów.
Grupa dochodzeniowo-śledcza, która z udziałem technika kryminalistyki przyjechała na miejsce zdarzenia przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczono w tej sprawie wiele kryminalistycznych śladów, w tym odciski linii papilarnych, które pozostawił sprawca.

Po analizie w Laboratorium Kryminalistycznym zabezpieczonych śladów wyszło na jaw, że złodziejem roweru jest 23-letni mieszkaniec Świnoujścia.
Identyfikujący przestępców policyjny komputerowy system AFIS umożliwia szybkie porównywanie linii papilarnych, choćby z jednego palca, z bazą danych zawierającą miliony odcisków zabezpieczonych nawet kilkadziesiąt lat temu.

Podejrzewanego o dokonanie kradzieży 23-latka policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania. Mężczyzna nie krył zdziwienia widokiem funkcjonariuszy pukających do jego drzwi. .

Po usłyszeniu zarzutu podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, tłumacząc swoje zachowanie trudną sytuacją finansową.
Policjanci ustalili, że 23-letni świnoujścianin był już skazany za podobne przestępstwo i odbył w więzieniu karę 1,5 roku pozbawienia wolności.
W związku z popełnieniem czynu w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi teraz kara do 7,5 roku pobytu za kratkami.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.