Strona główna / Lokalne / Kupiłeś rower? Policjanci go zabezpieczą przed kradzieżą

Kupiłeś rower? Policjanci go zabezpieczą przed kradzieżą

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przypominają, że od wielu lat realizują program prewencyjny „Świadomi i bezpieczni”, w ramach którego zabezpieczają mienie poprzez znakowanie. Funkcjonariusze zachęcają mieszkańców miasta, właścicieli hoteli i pensjonatów do zabezpieczania mienia przed kradzieżami za pomocą specjalnego urządzenia tzw. engrawera.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przypominają, że od wielu lat realizują program prewencyjny „Świadomi i bezpieczni”. W ramach tego programu funkcjonariusze zabezpieczają mienie poprzez znakowanie różnych przedmiotów, urządzeń za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie engrawer. W ciągu minionych lat oznakowanych zostało już kilka tysięcy przedmiotów. Najchętniej znakowane są rowery, jednak zdarzały się także komputery, telefony, a nawet silniki.

Świnoujscy policjanci zachęcają mieszkańców miasta, właścicieli hoteli i pensjonatów do zabezpieczania mienia przed kradzieżami. Znakowanie polega na naniesieniu dodatkowego numeru seryjnego oraz wprowadzeniu informacji o właścicielu do bazy danych. Mikroudarowa technologia engrawera pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału, wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Daje to możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego przedmiotu, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany przedmiot ma inny numer, a w przypadku jego utraty, poszukiwany jest na terenie całego kraju. Na podstawie nadanych numerów można łatwo ustalić jednostkę Policji, w której został oznakowany. Każdy oznakowany przedmiot zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania.

Należy pamiętać, że oznakowanie przedmiotu nie uchroni go całkowicie przed kradzieżą, jednak na pewno pomoże w szybkiej identyfikacji w razie utraty. Przedmiot z wygrawerowanymi numerami staje się również mniej atrakcyjny dla złodzieja.

Znakowanie przedmiotów odbywa się w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a w środę w godzinach 13.00-15.00. Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą potrzebnych dokumentów, tj. dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz dowodu zakupu (paragon lub faktutra, umowa kupna-sprzedaży).

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

5 komentarzy

  1. tez kupiłem Indianę i nie oznakowałem w ME od razu i teraz zastanawiam się czy w ogóle gpsa nie zamontuję 🙂

  2. Świetnie, dobrze wiedziec bo kupiłem indianę w media epxert i własnie o tym myślałem mimo ze mało znana marka to i tak 3 tys pękły.

  3. 13-15,środek tygodnia. Bardzo dojrzałe,przecież zawsze z roboty można się zwolnić. Nie zawsze jest to też możliwe bo osoba,która się tym zajmuje nie zawsze jest obecna. Zachęcają czy zniechęcają?

  4. no niby nie zabezpieczy przek kradzieżą, ale w sumie to nie zaszkodzi ja to się wybiorą z moją piękną Indianą moena, bo rower wygląda cudownie, więc żeby nie korciło złodziei

  5. Jak ma rower zniknąć, to i tak zniknie.
    Żadne znakowanie nie pomoże – znakowane rowery też znikają, które są dawcami organów.
    A_pro_po nie wystarczy numer ramy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.