Strona główna / Lokalne / Przyjechali z Białogardu, żeby ukraść uliczne latarnie

Przyjechali z Białogardu, żeby ukraść uliczne latarnie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież ulicznych latarni. Sprawcy wpadli, kiedy próbowali uciekać z kilkumetrowym łupem, jednak ich samochód ugrzązł w ziemi. Za to przestępstwo grozi im do pięciu lat więzienia oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody w
wysokości 10.000 zł.

We wtorkowy wieczór dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie od przechodnia, który zwrócił uwagę na dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Chodzili oni wokół przewróconej latarni przy ulicy Gajowej.

– Interwencje podjął dzielnicowy rejonu, który w rozmowie ze zgłaszającym ustalił, że kilka minut wcześniej światło ulicznych latarni zaczęło gasnąć, a znajdujący się w pobliżu dwaj  mężczyźni szybko ukryli się w zaroślach. Po sprawdzeniu wskazanego miejsca okazało się, że nie ma znajdujących się tam  wcześniej dwóch latarni- informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Podczas sprawdzania pobliskiego lasu dzielnicowy zauważył dwa samochody oraz trzech mężczyzn próbujących wyciągnąć z grząskiej ziemi jeden z zakopanych pojazdów. Ponadto w odległości kilku metrów od nich policjant odnalazł  ukryte w zaroślach  dwie latarnie.

– Trzej podejrzewani o kradzież ulicznych latarni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ukradzione mienie, które następnie przekazali pokrzywdzonemu. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Białogardu w wieku 28, 36 i 37 lat – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Dwaj z zatrzymanych usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o wartości 10.000zł. Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że chcieli zabrać latarnie i postawić je na swoich posesjach.

Zgodnie z kodeksem karnym zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto będzie na nich spoczywał również obowiązek naprawienia szkody.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.