Strona główna / Lokalne / Przyjechali z Białogardu, żeby ukraść uliczne latarnie

Przyjechali z Białogardu, żeby ukraść uliczne latarnie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież ulicznych latarni. Sprawcy wpadli, kiedy próbowali uciekać z kilkumetrowym łupem, jednak ich samochód ugrzązł w ziemi. Za to przestępstwo grozi im do pięciu lat więzienia oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody w
wysokości 10.000 zł.

We wtorkowy wieczór dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie od przechodnia, który zwrócił uwagę na dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Chodzili oni wokół przewróconej latarni przy ulicy Gajowej.

– Interwencje podjął dzielnicowy rejonu, który w rozmowie ze zgłaszającym ustalił, że kilka minut wcześniej światło ulicznych latarni zaczęło gasnąć, a znajdujący się w pobliżu dwaj  mężczyźni szybko ukryli się w zaroślach. Po sprawdzeniu wskazanego miejsca okazało się, że nie ma znajdujących się tam  wcześniej dwóch latarni- informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Podczas sprawdzania pobliskiego lasu dzielnicowy zauważył dwa samochody oraz trzech mężczyzn próbujących wyciągnąć z grząskiej ziemi jeden z zakopanych pojazdów. Ponadto w odległości kilku metrów od nich policjant odnalazł  ukryte w zaroślach  dwie latarnie.

– Trzej podejrzewani o kradzież ulicznych latarni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ukradzione mienie, które następnie przekazali pokrzywdzonemu. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Białogardu w wieku 28, 36 i 37 lat – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Dwaj z zatrzymanych usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o wartości 10.000zł. Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że chcieli zabrać latarnie i postawić je na swoich posesjach.

Zgodnie z kodeksem karnym zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto będzie na nich spoczywał również obowiązek naprawienia szkody.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.