Strona główna / Lokalne / Tak marynarze ćwiczą w komorze dekompresyjnej

Tak marynarze ćwiczą w komorze dekompresyjnej

Nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w treningu w komorze dekompresyjnej. Szkolenie takie odbywa się cyklicznie. Jest ono konieczne dla podtrzymania kondycji nurkowej.

H49A5335Treningi w komorze dekompresyjnej są istotnym elementem szkolenia nurkowego. Regularne ich prowadzenie służy zachowaniu dobrej kondycji nurkowej oraz zwiększeniu odporności organizmu nurka na oddziaływanie ciśnienia hydrostatycznego. Efektem tego jest poprawa bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań nurkowych.

W treningu uczestniczyli nurkowie-minerzy i nurkowie inżynierii 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

H49A5365Nurkowie – minerzy w ciągu całego roku wykonują dziesiątki akcji bojowych. Wzywani bywają do niebezpiecznych znalezisk podwodnych na terenie całego kraju. Operują zarówno w akwenach morskich jak i śródlądowych. Zachowanie przez nich zdolności i gotowości do działania wymaga ciągłego doskonalenia się oraz wielu godzin treningów. Grupy Nurków-Minerów wchodzą w skład Dywizjonów Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu). Natomiast w strukturach etatowych Batalionów Saperów MW znajdują się specjaliści od prac podwodnych – nurkowie inżynierii. Są oni zawsze gotowi interweniować gdy wystąpi zagrożenie pod wodą.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.