Strona główna / Lokalne / 31-latek okradał pracowników. Wykorzystywał chwilową nieuwagę

31-latek okradał pracowników. Wykorzystywał chwilową nieuwagę

Do pierwszego zdarzenia, w wyniku którego skradziono laptopa doszło w biurze firmy, kiedy pokrzywdzony wyszedł do toalety. Wracając, minął się w korytarzu z szybko wychodzącym mężczyzną, który trzymał coś pod kurtką. Niestety w biurze nie było już laptopa o wartości 1.500 zł.

Do drugiego przestępstwa doszło w centrum handlowym, gdzie z szafki pomieszczenia służbowego skradziono telefon komórkowy o wartości 800 zł, kiedy jego właściciela nie było w pomieszczeniu zaledwie kilka minut.

– Po analizie zapisu monitoringu, przesłuchaniu świadków oraz uzyskaniu od pierwszego z pokrzywdzonych dokładnego opisu domniemanego sprawcy, mundurowi już znali personalia złodzieja. Okazał się nim znany policjantom z wcześniejszych kradzieży 31-letni mieszkaniec Świnoujścia. Jego zatrzymanie było kwestią czasu – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych powiadomionych przez jednego z pokrzywdzonych, który idąc ulicą rozpoznał domniemanego sprawcę. Zatrzymany 31-latek trafił za kratki policyjnego aresztu, a następnie mundurowi przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia popełnionych w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Zobacz również

Zachodniopomorscy żeglarze podsumowali sezon

W sobotę 22 stycznia w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia …

2 komentarze

  1. Lapy uciac kolo samej dupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.