Strona główna / Lokalne / Radni poznają plan budowy gigantycznego terminala kontenerowego

Radni poznają plan budowy gigantycznego terminala kontenerowego

To o czym mówiło się od dawna wkrótce ujrzy światło dzienne. Port chce rozbudować się w kierunku wschodnim. Pierwsi z projektem zostaną zapoznani świnoujscy radni. W najbliższą środę zobaczą główne zamierzenia działalności portu. W tym także zostaną zapoznani z koncepcją utworzenia głębokowodnego terminala kontenerowego na wschód od portu zewnętrznego.

Nieoficjalnie wiemy, że planowane jest wyłączenie z funkcji turystycznych kolejnych dwóch kilometrów plaży. Teren objęty jest dziś obszarem Natura 2000. Szacowany koszt całej inwestycji to nawet 2 miliardy złotych. Port ma docelowo przeładowywać ponad milion kontenerów rocznie. Większość z nich ma trafiać do portu transportem drogowym. W podobnej wielkości terminalu kontenerowym w Gdańsku oznacza to ruch o wielkości nawet 800 tirów dziennie. By terminal mógł powstać potrzebna jest zgoda Rady Miasta Świnoujście i uchwalenie planu zagospodarowanie przestrzennego dla terenu na wschód od ulicy Ku Morzu.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

14 komentarzy

 1. Przecież Świnoujście od zawsze było miastem przemysłowym a dawniej nawet bardziej i do tego właśnie wracamy bo skoro zabrakło już stoczni czy Odry to trzeba jakoś wypełnić tą lukę ! A na plaże to zawsze można pojechać do Ahlbecku lub Międzyzdrojów -wszędzie blisko ! Mieszkańcy wielkich miast tak już mają że na wypoczynek muszą jechać za miasto !

 2. Szkoda po prostu sszkoda pięknej przyrody, lasów, zwierząt znowu stracą schronienie. żeby iść się kąpać w morzu to nie długo pojedziemy Międzyzdroji .

 3. Portowiec SZCZECIN

  Petrochemia jeszcze! Naprzód! zaorać ten speudo kurorcik- już dawano powinien pełnić rolę wielkiego ośrodka przemysłowego! Ile jest pieniędzy z tych hotelików? W Rewalu też jest plaża!

 4. Wszystkich Cwaniaków pogonić już dość się ogłosili.

 5. Nie będzie żadnego terminala kontenerowego!!!
  Chyba, że decydent lubi chodzić z podciętym gardłem i bez nadgarstków?

 6. To żart? Przecież to najcenniejsze co ma miasto.. Chyba władze swinoujscianin na to nie pozwolą??????

 7. Nie wierzę… Co tu się dzieje ? Tunel, S3, terminal kontenerowy. W końcu… w końcu zaczynają dziać się normalne rzeczy w naszym kraju i w naszym mieście. Panie Prezydencie, brakuje jeszcze jednej rzeczy – trzeba zacząć ściągać do naszego miasta inwestorów, którzy zaczną budować tu szerszy przemysł. Jest cała masa gałęzi przemysłu i procesów produkcyjnych, które nie są uciążliwe dla środowiska i pozostaną bez wpływu na nasze uzdrowisko. Będę obserwował co się dzieje w sprawie terminala kontenerowego. Jeśli radni się będą chętni do współpracy w tym temacie, to będzie wiadomo na kogo nie głosować w następnych wyborach.

 8. Nowicki i żmurkiewicz juz zacierają rączki za tym synem.. Tylko o sobie myślą nic o mieście wstyd

 9. Protestować.. Zniszczą to miasto i przyrodę

 10. Początek końca uzdrowiska Swinoujscie

 11. nareszcie !!!! Super !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.