Strona główna / Lokalne / Radni poznają plan budowy gigantycznego terminala kontenerowego

Radni poznają plan budowy gigantycznego terminala kontenerowego

To o czym mówiło się od dawna wkrótce ujrzy światło dzienne. Port chce rozbudować się w kierunku wschodnim. Pierwsi z projektem zostaną zapoznani świnoujscy radni. W najbliższą środę zobaczą główne zamierzenia działalności portu. W tym także zostaną zapoznani z koncepcją utworzenia głębokowodnego terminala kontenerowego na wschód od portu zewnętrznego.

Nieoficjalnie wiemy, że planowane jest wyłączenie z funkcji turystycznych kolejnych dwóch kilometrów plaży. Teren objęty jest dziś obszarem Natura 2000. Szacowany koszt całej inwestycji to nawet 2 miliardy złotych. Port ma docelowo przeładowywać ponad milion kontenerów rocznie. Większość z nich ma trafiać do portu transportem drogowym. W podobnej wielkości terminalu kontenerowym w Gdańsku oznacza to ruch o wielkości nawet 800 tirów dziennie. By terminal mógł powstać potrzebna jest zgoda Rady Miasta Świnoujście i uchwalenie planu zagospodarowanie przestrzennego dla terenu na wschód od ulicy Ku Morzu.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

14 komentarzy

 1. Przecież Świnoujście od zawsze było miastem przemysłowym a dawniej nawet bardziej i do tego właśnie wracamy bo skoro zabrakło już stoczni czy Odry to trzeba jakoś wypełnić tą lukę ! A na plaże to zawsze można pojechać do Ahlbecku lub Międzyzdrojów -wszędzie blisko ! Mieszkańcy wielkich miast tak już mają że na wypoczynek muszą jechać za miasto !

 2. Szkoda po prostu sszkoda pięknej przyrody, lasów, zwierząt znowu stracą schronienie. żeby iść się kąpać w morzu to nie długo pojedziemy Międzyzdroji .

 3. Portowiec SZCZECIN

  Petrochemia jeszcze! Naprzód! zaorać ten speudo kurorcik- już dawano powinien pełnić rolę wielkiego ośrodka przemysłowego! Ile jest pieniędzy z tych hotelików? W Rewalu też jest plaża!

 4. Wszystkich Cwaniaków pogonić już dość się ogłosili.

 5. Nie będzie żadnego terminala kontenerowego!!!
  Chyba, że decydent lubi chodzić z podciętym gardłem i bez nadgarstków?

 6. To żart? Przecież to najcenniejsze co ma miasto.. Chyba władze swinoujscianin na to nie pozwolą??????

 7. Nie wierzę… Co tu się dzieje ? Tunel, S3, terminal kontenerowy. W końcu… w końcu zaczynają dziać się normalne rzeczy w naszym kraju i w naszym mieście. Panie Prezydencie, brakuje jeszcze jednej rzeczy – trzeba zacząć ściągać do naszego miasta inwestorów, którzy zaczną budować tu szerszy przemysł. Jest cała masa gałęzi przemysłu i procesów produkcyjnych, które nie są uciążliwe dla środowiska i pozostaną bez wpływu na nasze uzdrowisko. Będę obserwował co się dzieje w sprawie terminala kontenerowego. Jeśli radni się będą chętni do współpracy w tym temacie, to będzie wiadomo na kogo nie głosować w następnych wyborach.

 8. Nowicki i żmurkiewicz juz zacierają rączki za tym synem.. Tylko o sobie myślą nic o mieście wstyd

 9. Protestować.. Zniszczą to miasto i przyrodę

 10. Początek końca uzdrowiska Swinoujscie

 11. nareszcie !!!! Super !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.