Strona główna / Lokalne / Tak kochał, że aż chciał zabić. Jest już w areszcie

Tak kochał, że aż chciał zabić. Jest już w areszcie

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali i doprowadzili do sądu mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką oraz groził jej pozbawieniem życia. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

O niepokojących odgłosach dochodzących z mieszkania bloku znajdującego się w centrum miasta powiadomili świnoujskich policjantów sąsiedzi pary. Funkcjonariusze zastali we wskazanym lokalu 31-letniego mężczyznę, kobietę oraz płaczące niespełna roczne dziecko. Z dokładnych ustaleń przeprowadzonych przez stróży prawa wynikało, że będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wszczynał awantury, w czasie których znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną, groził jej także pozbawieniem życia. Jak się okazało, do takich sytuacji dochodziło częściej. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu podejrzewanego o stosowanie przemocy 31-latka.

Dalszymi ustaleniami zajęli się świnoujscy policjanci, którzy bardzo szybko i skrupulatnie przeprowadzili czynności dowodowe. Materiały tej sprawy przekazano do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie postawiono mężczyźnie zarzuty. Po zapoznaniu się z zebranymi dowodami winy prokurator zdecydował o złożeniu do sądu wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do aresztu.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, „to sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Nie czekaj! Powiadom jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda.

0-22 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.