Strona główna / Lokalne / Turyści wysiadają prosto na trawnik

Turyści wysiadają prosto na trawnik

Na ulicy Trentowskiego utworzono miejsca parkingowe dla autokarów. Warto dodać, że jedne z nielicznych w naszym mieście. Postój funkcjonuje od kilku lat i od kilku lat piloci wycieczek zwracają uwagę, że turyści depczą trawnik, bo kopertę utworzono bezpośrednio przy zieleńcu. Sprawa jest znana branży turystycznej i była zgłaszana zarządcy drogi. Jak widać na załączonej fotografii – na deklaracjach się skończyło.

Miejsc do parkowania autokarów jest niewiele. Warto pomyśleć z głową, aby było funkcjonalne. Pół biedy jak jest sucho, wówczas nie ma problemu, ale jak gdy pada deszcz, turyści po przejechaniu kilkuset kilometrów wysiadają wprost na błotnisko – mówi pilot wycieczek.

Podczas ubiegłorocznego seminarium branży turystycznej i władz miasta, zwracano uwagę na ten problem. Na ten i na wiele innych bolączek, jak chociażby niebezpieczną ulicę Jachtową po której dziennie przechodzą setki turystów. Ulica nie jest oświetlona, ani nie ma przy niej chodnika.

Zobacz również

Bezrobocie w Zachodniopomorskiem o 9,5 proc. niższe niż przed rokiem

Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w listopadzie 2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.