Strona główna / Lokalne / Stocznia wybuduje rewolucyjny prom

Stocznia wybuduje rewolucyjny prom

Ta hybrydowa jednostka zabierze na pokład 90 samochodów i 370 pasażerów. Do obsługi promu potrzebnych będzie tylko trzech ludzi. Napęd spalinowy ma być wykorzystywany awaryjnie, w najwyżej 20 procentach. Baterie promu będą ładowały się non stop przez baterie słoneczne.

W gdyńskiej stoczni powstaje prom dla Finferries. Wyposażony będzie w 3 silniki główne diesla i 2 pędniki azymutalne. To pionierski projekt w gdyńskiej stoczni.

Prom FinFerries obsługiwać będzie morski odcinek drogowej przeprawy pomiędzy Parainen oraz Nauvo położonymi w południowo-zachodniej części Finlandii. Statek będzie miał prawie 97 m długości i ponad 15 m szerokości. Jego budowa ma potrwać ok. półtora roku – informuje Radio Gdańsk.

– Chcemy zaoferować naszym pasażerom nowy sprzęt gwarantujący niezawodność i bezpieczeństwo. Środowisko jest brane w szczególności poprzez inwestowanie w jednostkę niskoemisyjną – mówi fiński prom Ltd., dyrektor zarządzający Mats Rosin.

Czy gdyby, odpukać, nie udało się wybudować tunelu pod Świną, miasto będzie zmuszone do zakupu nowych ekologicznych i tanich w utrzymaniu jednostek?

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Jeden komentarz

  1. A dlaczego Finferries nie budują sobie tunelu?

    Taki prom by nam wystarczył, jest niemal dwa razy większy od bielików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.