poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wspólne ćwiczenia straży pożarnej
Foto: Jacek Kwiatkowski

Wspólne ćwiczenia straży pożarnej

W budynku mieszkalnym na terenie miasta wybuchł pożar, konieczna była ewakuacja, jedna z poszkodowanych osób zatruła się dymem – to wszystko to elementy scenariusza ćwiczebnego alarmu pożarowego, który miał miejsce kilka dni temu w Świnoujściu

1323Według scenariusza ćwiczenia, w pomieszczeniu gospodarczym na VI piętrze wieżowca na terenie Świnoujścia doszło do pożaru. W celu opanowania żywiołu konieczna była interwencja wezwanych na miejsce strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Zostali oni wsparci przez kolegów z Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. Z powodu rozprzestrzeniania się czadu, aplikacyjnie, ewakuowano mieszkańców budynku. Jedna z poszkodowanych osób zatruła się na tyle poważnie, że potrzebna była pomoc medyczna. Akcja ratowniczo-gaśnicza przebiegła sprawnie, finalnie ogień został zdławiony a pomieszczenia oddymione.

Ćwiczenie miało na celu m.in. doskonalenie współpracy pomiędzy strażakami Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej, potwierdziło ono wysoką zdolność ich współdziałania. Na mocy podpisanego pomiędzy Komendantami KPW oraz świnoujskiej PSP porozumienia strażacy państwowi i z wojska wspomagają się wzajemnie w sytuacjach wymagających interwencji. Cyklicznie realizowane są również ćwiczenia przeciwpożarowe, zarówno na terenie miasta jak i w świnoujskim Porcie Wojennym.

Źródło: 8 FOW

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.