Strona główna / Lokalne / Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Ośmioosobowa grupa rowerzystów z Łeby przyjechała w czwartek do Świnoujścia. Późnym popołudniem spotkali się z zastępcą prezydenta Świnoujścia Pawłem Sujką. Na pamiątkę otrzymali drobne upominki mające przypominać im gościnność Świnoujścia.

Rajd organizowany jest w ramach akcji „Trzeźwo patrzę –trzeźwo jadę” i nastawiony jest na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów, jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu –czynnie z rodziną lub znajomymi – informuje Michał Sałata ,jeden z organizatorów rajdu.- Jest to tez pokazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop na rowerze, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc, jak chociażby Świnoujście.

Akcja ma również charakter charytatywny. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika rajdu będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 5-letniego chłopca – Franka Kowalczyka, chorego na mukowiscydozę.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Jeden komentarz

  1. No spotkanie z ochroniarzem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.