Strona główna / Lokalne / Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Ośmioosobowa grupa rowerzystów z Łeby przyjechała w czwartek do Świnoujścia. Późnym popołudniem spotkali się z zastępcą prezydenta Świnoujścia Pawłem Sujką. Na pamiątkę otrzymali drobne upominki mające przypominać im gościnność Świnoujścia.

Rajd organizowany jest w ramach akcji „Trzeźwo patrzę –trzeźwo jadę” i nastawiony jest na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów, jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu –czynnie z rodziną lub znajomymi – informuje Michał Sałata ,jeden z organizatorów rajdu.- Jest to tez pokazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop na rowerze, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc, jak chociażby Świnoujście.

Akcja ma również charakter charytatywny. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika rajdu będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 5-letniego chłopca – Franka Kowalczyka, chorego na mukowiscydozę.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Jeden komentarz

  1. No spotkanie z ochroniarzem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.