Strona główna / Lokalne / Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Rowerzyści jadą w szczytnym celu. Spotkali się z Pawłem Sujką

Ośmioosobowa grupa rowerzystów z Łeby przyjechała w czwartek do Świnoujścia. Późnym popołudniem spotkali się z zastępcą prezydenta Świnoujścia Pawłem Sujką. Na pamiątkę otrzymali drobne upominki mające przypominać im gościnność Świnoujścia.

Rajd organizowany jest w ramach akcji „Trzeźwo patrzę –trzeźwo jadę” i nastawiony jest na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów, jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu –czynnie z rodziną lub znajomymi – informuje Michał Sałata ,jeden z organizatorów rajdu.- Jest to tez pokazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop na rowerze, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc, jak chociażby Świnoujście.

Akcja ma również charakter charytatywny. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika rajdu będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 5-letniego chłopca – Franka Kowalczyka, chorego na mukowiscydozę.

Zobacz również

Love parkrun. Karolina i Damian byli najszybsi

Dwie setki i jedna pięćdziesiątka to nie jest bynajmniej menu drink baru, ale ilość odbytych …

Jeden komentarz

  1. No spotkanie z ochroniarzem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.