Strona główna / Sport / Turniej siatkówki plażowej szkół i ośrodków specjalnych

Turniej siatkówki plażowej szkół i ośrodków specjalnych

Zawody rozgrywane po raz trzeci w Świnoujściu. Organizowane przez SOSW Świnoujście, UKS SKEJT Świnoujście, UM Świnoujście, OSiR Wyspiarz Świnoujście i MMKS Maraton Świnoujście. Turniej dofinansowany przez Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. Honorowy patronat nad zawodami od początku ich organizacji w naszym mieście corocznie obejmuje Pan Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Impreza ma na celu popularyzację siatkówki plażowej wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, integrację środowisk i ukazanie walorów turystycznych naszego miasta.

Tytuł mistrzowskiego z ubiegłego roku w kategorii dziewcząt broni drużyna SOSW Świnoujście, a wśród chłopców SOSW z Pyrzyc. W zawodach uczestniczyły zespoły z Chojny, Pyrzyc, Suliszewa, Szczecinka i gospodarzy turnieju SOSW Świnoujście.

Po znakomitej zabawie i zaciętych pojedynkach w kategorii chłopców zwyciężyła ekipa z Chojny przed Pyrzycami i Suliszewem. U dziewcząt nasze zawodniczki nie dały szans przyjezdnym i zwyciężyły wszystkie mecze zdobywając tytuł mistrzowski wyprzedzając Chojnę, Szczecinek, Suliszewo i Pyrzyce.

Organizatorzy bardzo dziękują za współpracę i pomoc w przygotowaniu imprezy:

  • OSiR wyspiarz Świnoujście (w szczególności nieocenionemu Panu Mirosławowi Matuszowi),
  • zawodnikom MMKS Maraton Świnoujście, którzy posędziują nasze zawody i ich opiekunowi Panu Witoldowi Tabiszewskiemu.
  • Nauczycielom i uczniom SOSW za catering i obsługę (Kubiesa i Bulczak – Kulka)

Wspaniałe nagrody na turniej zostały zakupione Turniej ze środków przekazanych przez Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG

Paweł Jakubowski.

Zobacz również

Jest postęp. Flota – GKS Przodkowo 1-1 (0-0)

Zaczęło się, jak zdążyliśmy się od kilku meczów przyzwyczaić, od technicznych popisów rywali i błędów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.