Strona główna / Lokalne / Na targach. Nadmorski piasek idzie jak burza
Uczniowie Szkoły Morskiej: Patryk Rosiak i Olaf Szymański

Na targach. Nadmorski piasek idzie jak burza

Lniane woreczki z piaskiem, muszelkami i bursztynami ze świnoujskiej plaży i nadmorski kosz plażowy – te atrakcje cieszą się największym zainteresowaniem na wspólnym stoisku Miasta Świnoujście i Uzdrowiska Świnoujście podczas trwających właśnie XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 2016 w Jeleniej Górze.

– Do tej pory mieliśmy osobne stoiska – mówi Wiesława Porębiak z Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście. – W tym roku postanowiliśmy połączyć siły i stworzyli jedną kompleksową świnoujską ofertę wypoczynkowo-leczniczą skierowaną do turystów.

Świnoujskie stoisko od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi.

13180968_1736350909913959_1248043251_n– W tym roku przychodzili do nas już w trakcie ustawiania stoiska – dodają panie promujące nasze miasto na targach. – Sporo osób przyznaje, że było w naszym mieście i bardzo im się podobało. Niektórzy odwiedzają Świnoujście systematycznie. Pytają, nie tylko ogólnie co się ostatnio u nas zmieniło, a również konkretne inwestycje, które widzieli będąc ostatnio w Świnoujściu. Czy już się zakończyły, co dalej itp.

Najmłodsi szczególnie chętnie korzystają z możliwości chwili relaksu w prawdziwym koszu plażowym.

– Mama obiecała, że w tym roku pojedziemy nad morze – mówią Kasia i Piotr (na zdjęciu). – Będziemy ją namawiać, żebyśmy pojechali do Świnoujście. Panie na stoisku powiedziały, że takich koszy plażowych jest u was bardzo dużo, a plaża tak szeroka, że można jeździć rowerem. Chcielibyśmy to zobaczyć.

Przypomnijmy, że woreczki z piaskiem przygotowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ośrodka przy ulicy Basztowej.

– Fajnie, że możemy pomóc w promocji naszego miasta – mówią.

W przygotowywaniu gadżetów reklamowych pomagali już nie pierwszy raz.

– Od lat współpracujemy z wydziałem promocji, turystyki, kultury i sportu urzędu miasta – mówi Dariusz Korda, kierownik WTZ przy ulicy Basztowej. – Oprócz woreczków robiliśmy też inne gadżety. Dużą popularnością cieszyły się na przykład ozdobne butelki z ulotkami reklamującymi Świnoujście. Były zrobione na wzór tych, które wrzuca się do mórz i oceanów z listami.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.