Strona główna / Lokalne / Żeglarska zabawa w centrum miasta

Żeglarska zabawa w centrum miasta

W najbliższą sobotę, 14 maja wszyscy mieszkańcy Świnoujścia będą mogli poczuć się żeglarzami. Wystarczy udać się na Wybrzeże Władysława IV, gdzie na wysokości Placu Słowiańskiego, między godziną 12.00 a 14.00 do Państwa dyspozycji podstawione zostaną jachty JKMW Kotwica. W ich sąsiedztwie uczestnicy wydarzenia natrafią na specjalnie przygotowane ciekawostki i niespodzianki, które pozwolą poczuć klimat morskiej przygody. W programie między innymi gry i zabawy marynarskie, konkursy i poczęstunek specjalnym żeglarskim napojem. Prowadzona będzie także bezpłatna komunikacja drogą wodną do przystani klubowej, gdzie organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wszystkich szczegółów nie możemy zdradzić, ale zabawa zapowiada się bardzo obiecująco.

Festyn ten jest częścią obchodów 40-lecia klubu „Kotwica” i zarazem tradycyjną, lecz rozszerzoną inauguracją nowego sezonu żeglarskiego. Jego organizacja jest możliwa dzięki współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Miejskim Domem Kultury, III Szczepem Harcerskim „Słowianie” ZHR, Żeglugą Świnoujską. Swój udział zapowiedzieli : zespół „Keja” z filii MDK  Warszów, zespół „Brygantynki” z UKS przy SP nr. 9 w Przytorze i nasi lokalni motocykliści „ Czarne Wdowy”.

Już dzisiaj warto zaplanować rodzinną sobotę nad wodą. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie wylosowanie spośród jego uczestników specjalnej nagrody, rejsu klubowym jachtem na Zatokę Pomorską dla 4 osób. Wystarczy tylko do przygotowanej w pobliżu jachtu s/y Dragon urny wrzucić kartkę, na której należy napisać imię i nazwisko , nr telefonu i hasło: „ Żeglarstwo łączy pokolenia”. Wyniki losowania będą znane już w sobotę o godzinie 1400.

Organizatorzy serdecznie zapraszają małych i dużych, zamiast wejściówek wystarczy uśmiech na twarzy.

JKMW Kotwica o/Świnoujście

12932823_984565471598346_2540496933088247204_n

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.