środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przyjechali z Włoch i Hiszpanii, aby odwiedzić swoich rówieśników

Przyjechali z Włoch i Hiszpanii, aby odwiedzić swoich rówieśników

Od soboty, 7 maja, w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza trwa międzynarodowa wymiana młodzieży stanowiąca pierwszą mobilność w ramach projektu „Youth 4 Earth, SpaceswithoutBorders” finansowanego ze środków programu Erasmus +. Udział w tym wydarzeniu bierze 20 uczniów Gimnazjum nr 2, 10 uczniów z Malagi w Hiszpanii oraz 10 uczniów z włoskiej Sycylii.

art-wymiana3– Projekt ma charakter przyrodniczy, dlatego w niedzielę zabraliśmy naszych gości na wycieczkę po okolicy, żeby pokazać im faunę i florę naszego regionu. Odwiedziliśmy m.in. Woliński Park Narodowy, Zagrodę Pokazową Żubrów, Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, wybraliśmy się na spacer wokół Jeziora Turkusowego, z punktu widokowego na szczycie Wzgórza Zielonka pokazaliśmy naszym gościom Wsteczną Deltę Świny , a także wspięliśmy się na sam szczyt latarni morskiej w Świnoujściu. Już po jednodniowym pobycie możemy śmiało stwierdzić, że nasi goście znad Morza Śródziemnego są zachwyceni naszym miastem i okolicą – tłumaczy Anna Segieda.

art-wymiana2W następnych dniach uczniowie będą realizowali projekt Coastwatch polegający na badaniu i analizie próbek pobranych z wybrzeża naszego morza. Przed nimi są jeszcze wycieczki do wioski wikingów, na Karsiborską Kępę. W piątek w sali gimnastycznej GP2 odbędzie się wielkie podsumowanie projektu oraz występy artystyczne młodzieży z Włoch , Hiszpanii i Polski.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. A, że im się chciało . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.