Strona główna / Lokalne / Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Minister Środowiska prof. Jan Szyszko powołał na członka Rady Naukowej Wolińskiego Parku Narodowego Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody Rada działa przy Dyrektorze Parku Narodowego, jako organ opiniodawczo- doradczy w zakresie ochrony przyrody.

Do zadań Rady należy w szczególności: ocena stanu zasobów, tworów i składników przyrody; opiniowanie projektu planu ochrony i zadań ochronnych; ocena realizacji ustaleń planu ochrony, rocznych zadań ochronnych i skuteczności zabiegów ochronnych; opiniowanie programów badawczych i naukowych w zakresie ochrony przyrody; przedstawianie wniosków i opinii w sprawach ochrony przyrody i funkcjonowania parku narodowego.

W skład Rady, na najbliższą kadencję, weszli: jako Przewodniczący Rady prof. zw. dr hab. Andrzej Kostrzewski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Andrzej Borowiec- reprezentujący Urząd Morski w Szczecinie, dr Sylwia Jurzyk-Nordlow – Regionalny Konserwator Przyrody ,dr Kazimierz Rabski – Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie, Jarosław Rzepa reprezentujący Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, Jacek Szczepaniak z Nadleśnictwa Międzyzdroje, Sławomir Wencel z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz reprezentujący poszczególne samorządy Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz,Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz oraz Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz.

Zobacz również

Camping wypełniony niemal w 100 procentach. Namiotów też jest bardzo dużo

Pola campingowe nad morzem przeżywają prawdziwe oblężenie. W niektórych miejscowościach turystycznych nie ma gdzie wcisnąć …

2 komentarze

  1. To są jakieś jaja! W dziesięcioosobowej radzie naukowej jeden naukowiec (prezes) i siedmiu ludzi w których najgłębszym interesie jest aby park narodowy nie przeszkadzał im w ich inwestycjach zagrażających przyrodzie albo w coraz większym pozyskaniu drogocennego drewna. Brakuje tam tylko jeszcze prezesów Polskiego LNG i Zarządu Portu…

  2. Brawo, wspaniały, mądry zespół ludzi. Czekamy na nowego Dyrektora!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.