Strona główna / Lokalne / Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Minister Środowiska prof. Jan Szyszko powołał na członka Rady Naukowej Wolińskiego Parku Narodowego Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody Rada działa przy Dyrektorze Parku Narodowego, jako organ opiniodawczo- doradczy w zakresie ochrony przyrody.

Do zadań Rady należy w szczególności: ocena stanu zasobów, tworów i składników przyrody; opiniowanie projektu planu ochrony i zadań ochronnych; ocena realizacji ustaleń planu ochrony, rocznych zadań ochronnych i skuteczności zabiegów ochronnych; opiniowanie programów badawczych i naukowych w zakresie ochrony przyrody; przedstawianie wniosków i opinii w sprawach ochrony przyrody i funkcjonowania parku narodowego.

W skład Rady, na najbliższą kadencję, weszli: jako Przewodniczący Rady prof. zw. dr hab. Andrzej Kostrzewski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Andrzej Borowiec- reprezentujący Urząd Morski w Szczecinie, dr Sylwia Jurzyk-Nordlow – Regionalny Konserwator Przyrody ,dr Kazimierz Rabski – Stowarzyszenie na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie, Jarosław Rzepa reprezentujący Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, Jacek Szczepaniak z Nadleśnictwa Międzyzdroje, Sławomir Wencel z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz reprezentujący poszczególne samorządy Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz,Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz oraz Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

2 komentarze

  1. To są jakieś jaja! W dziesięcioosobowej radzie naukowej jeden naukowiec (prezes) i siedmiu ludzi w których najgłębszym interesie jest aby park narodowy nie przeszkadzał im w ich inwestycjach zagrażających przyrodzie albo w coraz większym pozyskaniu drogocennego drewna. Brakuje tam tylko jeszcze prezesów Polskiego LNG i Zarządu Portu…

  2. Brawo, wspaniały, mądry zespół ludzi. Czekamy na nowego Dyrektora!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.