Strona główna / Lokalne / Wziął zaliczkę i zniknął jak kamfora

Wziął zaliczkę i zniknął jak kamfora

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył pieniądze przeznaczone na wykonanie usługi remontowej. 45-latek wziął zaliczki w kwocie 5.000 zł, po czym kontakt się z nim urwał. Zaniepokojeni pokrzywdzeni powiadomili policję. Sprawcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 – Policjanci ustalili, że zawiadamiający o przestępstwie, chcąc zlecić mu prace remontowe w mieszkaniu, po ustaleniu warunków i zakresu wykonania usługi, przekazał tytułem zaliczki pieniądze w kwocie 2.000 zł. Ku zaskoczeniu zleceniodawcy, po wzięciu gotówki, kontakt z mężczyzną się urwał – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Właściciel mieszkania w czasie rozmowy ze swoją znajomą ustalił, że ona również padła ofiarą tego samego “fachowca”, któremu przekazała zaliczkę w wysokości 3.000 zł w zamian za wykonanie prac malarskich w mieszkaniu. Również w tym przypadku mężczyzna po otrzymaniu pieniędzy nie pojawił w celu wykonania zleconej usługi, przestał też odbierać telefon.

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Świnoujścia. Stróże prawa przedstawili mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie 5.000 zł, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym świnoujścianinowi grozi teraz kara  do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.