Strona główna / Hobby / Harcerze na tropie przygody

Harcerze na tropie przygody

W grze historycznej udział wzięło pięć klas szkolnych, razem ponad 100 dzieci wraz z opiekunami. Na trasie gry uczestnicy mogli między innymi poznać historie burzliwego okresu 1946 roku, jak i miejsca związane z samą szkołą i jej wieloletnią historią.

art-harcerze2Kilka dni temu w naszym mieście odbyła się gra historyczna organizowana przez III Szczep Harcerski „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Marynarki Wojennej RP. Wydarzenie te jest jedną z wielu akcji związanych z 70-leciem szkoły i działającym przy niej harcerstwu.
art-harcerze3Na grze znalazł się punkt z obozem harcerskim i nauką musztry, na promie Bielik stanęli znów marynarz polski oraz radziecki i sprawdzali przepustki aby można było dostać się do miasta, układano z nakrętek (które pójdą do potrzebujących) herb miasta czy też ze starych zdjęć harcerzy i szkoły, szukano miejsc z przeszłości. Przejście gry, uczniom zajęło około trzech godzin, na samym końcu wydarzenia doszło do podania wyników i wręczenia nagród jak i do wspólnego zdjęcia na dziedzińcu szkoły.

W imieniu organizatorów gry szczególne podziękowania pragniemy złożyć załodze „Fortu Gerharda” za użyczenie mundurów, Świnoujskiej Żegludze za wyrażenie zgody w ulokowaniu jednego z zadań na promie Bielik przybitym do nabrzeża, oraz niezawodnej Szkole Podstawowej nr 1 wraz Radą Rodziców za współprace i okazane wsparcie. Zabawa była przednia!

Warto dodać, że opisywane wydarzenie jest jednym z kilku przedsięwzięć zaplanowanych na 70-lecie Harcerstwa i Szkoły Podstawowej nr 1. Zapraszamy wszystkich państwa, do wspólnego przeżywania przedsięwzięcia. Bardzo liczymy na relacje słowne, notatki, pamiętniki, zdjęcia, które mogą znajdować się w domach, jako pamiątki własne lub po babciach, dziadkach, ciociach, wujkach. Za wszelką życzliwość i pamiątki, zdjęcia relacje będziemy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy. Tel. kontaktowy: sekretariat szkoły: 91 321 40 19, 698 038 881, E-mail:
sp1.swinoujscie@gmail.com. Zapraszamy również do naszej szkoły osobiście
na ul. Narutowicza 10.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapisaniem dziecka do ZHR zapraszamy:
Nasze spotkania:
Zuchy (klasy 0-3 podstawówki) – Harcówka, Szkoła Podstawowa nr 1,sobota 10.00
Harcerze (klasy 4-6 podstawówki) – Harcówka, Szkoła Podstawowa nr 1,sobota 11.30
Wędrownicy (klasy 1-3 gimnazjum i wyżej) – Harcówka, Gimnazjum Publiczne nr 1, piątek 18.30

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.