Strona główna / Lokalne / Zamiast ulicy będzie deptak. Czy będzie można parkować?
Po ulicy będzie można jechać z maksymalną prędkością 20 km/h. Kierowcy zostawią auto tylko w wyznaczonych miejscach. Foto: Wojciech Basałygo

Zamiast ulicy będzie deptak. Czy będzie można parkować?

Kończy się modernizacja ulicy Monte Cassino. Ulica będzie miała nową nawierzchnię, chodniki oraz w ramach pasa drogowego również wjazdy na sąsiednie posesje.

Po zakończeniu inwestycji  część tego odcinka (od sklepu „Stodoła”) w kierunku ulicy Bohaterów Września będzie miała charakter deptaka łączącego się z już istniejącym deptakiem w kierunku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Na deptaku będzie obowiązywał znak „strefa zamieszkania”. To oznacza, że ta część będzie przejezdna tak, jak do tej pory, czyli z nakazem skrętu w lewo w kierunku ulicy Chrobrego. Pierwszeństwo będą jednak mieli piesi, a samochody będą mogły poruszać się z prędkością 20 kilometrów na godzinę.

– Parkowanie będzie dozwolone w wyznaczonych miejscach. Tak, jak do tej pory przed sklepem „Stodoła” będą miejsca parkingowe. Oprócz tego bez zmian pozostaje parking za tym sklepem – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Na pozostałym odcinku, od „Stodoły” do ulicy Piastowskiej, ruch pojazdów będzie odbywał się normalnie. Koszt inwestycji to 916 tys. złotych brutto.

 

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. A kto niby ważny tam mieszka?

  2. Na to wgląda że dzielimy mieszkańców na tych co mają pod swoimi oknami deptak i na tych co pod swoimi oknami mają autostradę zawaloną 24h samochodami motorami skuterami Tir-ami i wdychają spaliny i inne zwązki chemiczne, kto na to pozwala?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.