środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Klienci poczty mają dosyć kolejek

Klienci poczty mają dosyć kolejek

Aby odebrać list polecony trzeba stać minimum 20 minut. Powód? Największa świnoujska placówka jest obciążona do granic możliwości. Nie dość, że załoga jest zredukowana, to jeszcze doszły jej dodatkowe obowiązki. Urzędy zamieniły się w supermarkety w których można kupić bajki, książki, prasę, batoniki, bombonierki, a nawet pończochy. Sprzedawcami są panie z okienek.

Klienci odbierający paczki i listy polecone nie mogą zamienić sobie placówki pocztowej, na taką którą lubią i nie ma w niej kolejek. Tu obowiązuje rejonizacja. Największy obszar ma poczta przy ul. Piłsudskiego. To do niej trafi najwięcej paczek i listów poleconych.

  • Jest tyle okienek, a pracowników do obsługi klientów najwyżej dwóch. To nie pierwszy raz, gdy trzeba odstać swoje, aby zostać obsłużonym – twierdzi pan Paweł.

Jedna kolejka jest do dwóch okienek. Stoją w niej ci, którzy chcą nadać paczkę, tylko kupić kopertę, czy odebrać list polecony.

  • Odkąd pamiętam zawsze tu były kolejki – twierdzi pan Adam.

Nie zawsze trzeba odstać w ogonku. Jest kilka innych placówek pocztowych w których kolejki występują bardzo rzadko. Tak jest chociażby niedawno otwartej przy ul. Kołłątaja 11, czy przy ul. Markiewicza.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

4 komentarze

  1. Jak „inpost”zaczął walkę z monopolem poczty.To wszyscy szydzili,jak można odbierać pocztę w kiosku.Nikt wam nie dogodzi ,malkontenci!

  2. Poczta to państwo w państwie,stoi się zawsze kolejki okropne,jestem chora jak mam coś załatwić ,nic się nie zmienia od lat .Horror .

  3. Trzeba tego całego naczelnika, czy jak mu tam, złapać za twarz i niech pomaga tym biednym paniom.
    Numer podajcie do typa, a za każdym razem będę dzwonił do typa, żeby biegał koło mnie i innych interesantów jak pies.

  4. To prawda, nawet po zwykły list w nieco większym rozmiarze, w bąbelkowej kopercie trzeba iść na pocztę i odstać swoje w kolejce . Listonosz ma wymówkę że nie zmieści się w skrzynce , ale reklamy, które często są większe i cięższe są doręczane bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.