Strona główna / Lokalne / Blisko 10 mln złotych dla Lokalnej Grupy Rybackiej

Blisko 10 mln złotych dla Lokalnej Grupy Rybackiej

Wicemarszałek Jarosław Rzepa i Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński” Ryszard Mróz parafowali dziś umowę na realizację lokalnej strategii rozwoju. Grupa zrzeszająca cztery gminy będzie w latach 2014-2020 dysponować 9 mln 687 tys. zł na rozwój wsi i obszarów zależnych od rybactwa.

DSC00366W tej perspektywie finansowej Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wybrał siedemnaście strategii rozwoju lokalnego. Są to kluczowe dokumenty, na podstawie których będzie udzielane wsparcie na konkretne inwestycje i projekty ze środków PO Rybactwo i Morze i PROW na lata 2014-2020. Łącznie na rozwój wsi i obszarów zależnych od rybactwa zostanie przeznaczona kwota blisko 180 mln zł.

– W minionej perspektywie programowania zrealizowaliśmy 250 projektów wartych blisko 29 mln złotych. Ciesze się, że pojawiła się perspektywa kontynuacji. Choć środków nie jest tak dużo jak w poprzedniej edycji to mamy szansę na kontynuowanie naszej strategii rozwoju – powiedział prezes Ryszard Mróz.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” zrzeszające gminy Międzyzdroje, Świnoujście, Wolin, Stepnica na realizację zadań w ramach strategii będzie dysponować 9 687 137 zł środków z PROW na lata 2014-2020.

– Dzięki tym środkom będą powstawać nowe miejsca pracy. To również wsparcie dla drobnych przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność. Jak do tej pory wspierane będą też samorządy i lokalne społeczności – mówi wicemarszałek Jarosław Rzepa i dodaje, że powiat kamieński jest najbardziej nasyconym powiatem pod względem ilości występujących lokalnych grup rybackich w całym regionie.

Źródło: kamienskie.info

[epapop id=’18012′]

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

2 komentarze

  1. Dzięki tym środkom będą powstawać nowe miejsca pracy. Dodajmy dla rodzin :]

  2. Szmalu raptem na 24 fontanny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.