Strona główna / Lokalne / Zaśpiewa szanty w hotelowej kei
Jerzy Porębski śpiewa, gra na gitarze i trąbce. Na zdjęciu podczas krótkiego koncertu na rynku w Ystad. Foto: Wojciech Basałygo

Zaśpiewa szanty w hotelowej kei

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert światowej renomy szantymena – Jerzego Porębskiego. Koncert odbędzie się w Keja Bar Hotelu Trzy Wyspy o godz. 19.00 dnia 04.06.2016. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w recepcji hotelu. W cenie biletu marynarski napitek.

Jerzy Porębski to polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej, publicysta, rybak i żeglarz, animator ruchu szantowego w Polsce. Członek rady programowej Polskiej Fundacji Morskiej.

Zobacz również

Są nowi dyrektorzy w świnoujskich szkołach

Renata Brudnik została nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I. Zespołu Szkolno …

2 komentarze

  1. Jacek Niedzwiedzki – tobie pomylił się Jerzy Porębski z …. ” Zapytajcie sami Porebe” ….jak byś był tak uprzejmy zagłębić się ciut bardziej, to odkryjesz prawdę i tylko prawdę jak naprawdę nazywa się znany wszystkim świnoujski szantymen!

  2. Jacek Niedzwiedzki

    A Wam drogie Swinoujskie .info jak zwykle myla sie pojecia i „blyszczycie” brakiem znajomosci tematu i wlasciwych okreslen. Jurek nie jest zadnym szantymenem. Jest rasowym muzykiem tworzacym i wykonujacym piosenki zwiazane z morzem (ale nie tylko-jakbyscie byli tak uprzejmi zaglebic sie ciut bardziej w Jego tworczosc).Szanty maja swoje specjalne znaczenie i przeznaczenie. Ale kazdy laik uparcie kazda piosenke zwiazana z morzem nazywa szanta. Zapytajcie sami Porebe, On Wam to najlepiej wytlumaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.