Strona główna / Lokalne / Wybrano nowego zarządcę schroniska dla zwierząt

Wybrano nowego zarządcę schroniska dla zwierząt

Kotami i psami w świnoujskim schronisku od 1 czerwca br. będzie opiekować się „Fundacja I see You” kierowana przez Anetę Ledę. Prócz tego będzie odpowiedzialna za adopcje, ograniczenie populacji bezdomnych psów, a także promocję humanitarnego traktowania zwierząt. Fundacja będzie zarządzać schroniskiem do 2018 roku. Na ten cel przeznaczono 600 tys. złotych.

Na konkurs ogłoszony przez prezydenta miasta wpłynęły trzy oferty: Skwierzyńskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Zwierzaki Niczyje”, Fundacji Animals Przystań Świnoujście oraz Fundacji „I see you” założonej w styczniu br. Komisja konkursowa, w skład której weszli oprócz urzędników także radni rady miasta, członkowie Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, organizacji pozarządowych.

art-zalacznikOferta nr 1 Skwierzyńskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Zwierzaki Niczyje” uzyskała łącznie 597 punktów. Oferta nr 2 Fundacji Animals Przystań Świnoujście uzyskała łącznie 705 punktów. Oferta nr 3 Fundacji I see you uzyskała łącznie 880 punktów.

Komentarz:

Przypomnijmy, w lutym br. w artykule pt. „Schronisko dla zwierząt kolejną miejską spółką?” wyrażaliśmy obawy dotyczące przyszłości schroniska i przebywających w nim zwierząt. Opisaliśmy konotacje pani Anety Ledy z urzędnikami magistratu. Artykuł spotkał się z błyskawiczną reakcją zainteresowanych. Do naszej redakcji przyszła osobiście matka p. Ledy strasząc nas sądem. Zadzwoniła także Zastępca Prezydenta Świnoujścia pani Barbara Michalska sugerując, że artykuł powinien zniknąć, bo jest „podłą insynuacją”.

Czas pokazał, że nasze przewidywania o nowym zarządcy schroniska się potwierdziły. Z powodu swoich „kompetencji” pracę znalazła w nim pani Aneta Leda. Oczywiście fundacja którą kieruje została wybrana głosami komisji konkursowej. Warto dodać, że fundacja istnieje od zaledwie kilku miesięcy (według KRS od 27 stycznia 2016 roku)!

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

6 komentarzy

 1. Oceniając sytuacje schroniska z 2014 roku, a to co jest teraz to niebo a ziemia. I nie tylko za sprawą Beaty ale i Ledy i WSZYSTKICH LUDZI TAM PRACUJACYCH. Ani Kastrau ani Ledy same tego nie zrobiły. Miały szczęście do dobrych pracowników i ludzi zaangażowanych w tą pracę. Niestety ani jedna ani druga ludzi takich nie szanuje. Nie ma szacunku dla wolontariuszy. Głaszcze się po głowach tylko tych co są zgodni z rządzącą opcją i nie mają odwagi myśleć samodzielnie. Protegowanym wolontariuszom pozwala się na wiele (łącznie z wgladem w dokumentację), a innym nawet nie chce się udzielić informacji na temat stanu zdrowia zwierząt. Czy tak ma wyglądać schronisko? Niestety komisja wybierała między dżuma a cholerą.

 2. Czy ktoś z wypowiadających się był w schronisku gdy pani Aneta nim kierowała? Nie? Ja byłam. A że znam wiele schronisk- mam porównanie to jednoznacznie stwierdzam, że nie miałam żadnych zastrzeżeń. Pani Aneta to urodzony zwierzolub i żadnemu stworzeniu krzywda się nie stanie. Dajcie jej szansę się wykazać! To naprawdę dobry człowiek.

 3. Szkoda zwierząt.

 4. ŻENADA. Na pierwszy rzut oka widać, że to jest jakaś „przykrywka” a nie fundacja.

  Zapraszam wszystkich, którym nie szkoda poświęcić 5 min na sprawdzenie czym tak na prawdę jest „fundacja” I See You. Wystarczy odnaleźć oficjalny fanpage na facebooku i wszystko staje się jasne.
  Data utworzenia: 28 stycznia 2016r.
  Siedziba fundacji: brak informacji.
  Dokonania fundacji: brak informacji.
  Skład zarządu: brak informacji.

  Dla porównania można sprawdzić np. stronę fundacji Koci Pazur działającej na terenie Poznania. Resztę oceńcie sami.

 5. cóż za wspaniała jednomyślność w ocenachofert, a przecież obrady były tajne czyli każda z osób z komisji samodzielnie i bez porozumiewania się z innymi członkami wystawia ocenę punktową, przypadek? na 1040 punktów które można było uzyskać idealnie wszyscy poza Lipnickim (pracował WIDAĆ SAMODZIELNIE I BEZ POROZUMIENIA) wystawili takie same oceny ,to tak jak trafić nie 6 a 7 w totka, dla mnie wałek i ustawka

 6. Niestety okazuje się teraz,że dobro zwierząt to tylko slogany .Zamiast docenić szczęście na psich pyskach jakie
  zagościło przez chwilę w schronisku to znowu wracamy do interesów ludzi,niszcząc innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.