poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / W tym budynku boją się wszawicy!

W tym budynku boją się wszawicy!

Mieszkańcy budynku socjalnego przy ulicy Steyera zwrócili się do naszej redakcji z dramatycznym apelem. Panicznie boją się rozprzestrzeniającej się w budynku wszawicy. Ich podejrzenia padły na sąsiada z pierwszego piętra, który ma problemy z utrzymaniem higieny.

– Gdzie mamy zwrócić się z tym problemem?! Ten człowiek miał być eksmitowany i nic, cisza. W poprzednim miejscu, gdzie mieszkał zalęgły się pluskwy. Nie chcemy tak tu żyć – mówi jedna z mieszkanek.

Lokatorzy budynku socjalnego to osoby, które nie stać na mieszkanie w lokalu komunalnym. Dlatego gmina zaproponowała im mieszkania o niższym standardzie. Pralnia jest w jednym pomieszczeniu. Toaleta z prysznicami  jedna na całe piętro.

– Te wszy zjedzą nas jak myszy króla Popiela. Jak przedostaną się do ubrań, to wszystko będzie trzeba spalić. Za co kupimy nowe? A dywany, wersalki? – zastanawia się kobieta.

Narażeni na wszawicę są wszyscy mający kontakt z chorym lub jego rzeczami osobistymi. Utrzymywanie czystości jest bardzo istotną sprawą. Apelujemy do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej o szybkie zainteresowanie się problemem .

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

2 komentarze

  1. Na kopach wykopać dziada i nie wpuszczać do budynku.

  2. Ja apeluję o znalezienie uczciwej pracy i skończenie życia za pieniądze podatników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.