poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Po ile zatankujemy paliwo w Świnoujściu?

Po ile zatankujemy paliwo w Świnoujściu?

Drożeją ceny paliw na wyspie. Najtaniej zatankujemy paliwo na stacji BP na Warszowie. Cena oleju napędowego wynosi 4,23 zł, benzynę kupimy po 4,56 zł, a autogaz po 2,12 zł. A jak wyglądają ceny paliw w Polsce?

 W 20. tygodniu 2016 r. najtańszy olej napędowy mają stacje w woj. śląskim: 4,02 zł/l (+4 gr/l od 13 maja). Najdrożej jest tradycyjnie na ścianie zachodniej – w zachodniopomorskim: 4,17 zł/l (+6 gr/l przez ostatnie 7 dni). Największe zmiany ostatniego tygodnia to świętokrzyskie: +9 gr/l przy średniej 4,14 zł/l.

Stacje w woj. wielkopolskim sprzedają najtańszą benzynę: średnia 4,39 zł/l (+2 gr/l przez ostatnie 7 dni); a zachodniopomorskie najdroższą: 4,49 zł/l (+7 gr/l). Największe zmiany ostatniego tygodnia to dolnośląskie: +9 gr/l przy średniej 4,46 zł/l.

Wielkopolskie to od pewnego czasu również najtańszy autogaz: 1,53 zł/l (-2 gr/l przez ostatnie 7 dni). Najdroższe jest to alternatywne paliwo tradycyjnie przy niemieckiej granicy – w woj. zachodniopomorskim: 1,75 zł/l (+1 gr/l. Największe zmiany ostatniego tygodnia to podkarpackie: -4 gr/l przy średniej 1,53 zł/l.

Źródło: Polska Izba Paliw Płynnych

Foto: kamienskie.info

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

  1. Przeróbcie samochody na mazut – będzie dużo taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.