Strona główna / Lokalne / Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie

Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie

Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. Dowodem uznania organizatorów dla starań świnoujskich poetów było zaproszenie w niedzielę 22 maja do Szczecina na główne wydarzenie poetyckiej wiosny. Wiersze świnoujskich twórców pojawiły się na otwartej w szczecińskim ogrodzie różanym plenerowej wystawie wierszy. Ekspozycji towarzyszyła prezentacja grup literackich z całego regionu oraz koncert. Wśród klubów które zaprezentowały swój dorobek na popularnej szczecińskiej Różance nie zabrakło także literatów ze Świnoujścia.

Klub „Na Wyspie” zaprezentował swój niemal 50-letni dorobek. – informują członkowie klubu– Mieszkańcy Szczecina, którzy przy pięknej pogodzie odwiedzili w niedzielę popularną „Różankę” mieli okazję zajrzeć do klubowych kronik. Świnoujscy poeci pochwalili się tomikami wierszy, z klubowego dorobku. Klubowy dorobek zaprezentowali gościom Teresa Niezgodzka, Aleksandra Schmitt, Aleksandra Ferschke, Stanisław Iwan, Robert Świrgoń, Maciej Napiórkowski.

Niedzielnej imprezie towarzyszył kilkugodzinny koncert, Młodzi szczecińscy muzycy opracowali muzykę do wybranych wierszy. Również w trakcie koncertu nie zabrakło świnoujskich akcentów.

Organizatorzy wystawy wierszy ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej postanowili, że ich prezentacja nie zakończy się na jednodniowym festynie, zatem mieszkańcy i goście Szczecina, którzy odwiedzą w najbliższych tygodniach Różankę mają okazję poznania także dorobku świnoujskich poetów. Ciekawostką jest, że wystawę mogę zwiedzać także osoby niewidome. Obok bowiem pięknie wydrukowanych tablic, znalazły się mniejsze z tekstami wierszy w zapisanymi w języku Brayle’a.

W końcówce niedzielnego koncertu prowadzący poprosił na scenę prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Maciej Napiórkowski zaprosił wszystkich miłośników poezji na ostatni akcent tegorocznej Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji. We współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Wyspiarz klub organizuje 18 czerwca na plaży przy centrum koordynacyjnym ratowników happening muzyczno-literacki pt „Słowa na wiatr”.

Klubowicze „Na Wyspie” dziękują prezydentowi Świnoujścia za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu do Szczecina.

Tekst /Fot KNW

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.