Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. 31 maja na placu Wolności

Budżet Obywatelski. 31 maja na placu Wolności

Ruszyły mobilne punkty informacyjne Budżetu Obywatelskiego. Jutro 25 maja 2016 r. w godzinach od 16.00 do 18.00 będzie czynny w filii domu kultury w Karsiborze. W poniedziałek 30 maja 2016 r., w tych samych godzinach, w Przytorze-Łunowie. Natomiast we wtorek 31 maja 2016 r. na placu Wolności, również w godzinach 16.00 – 18.00.

Pierwszy punkt ruszył wczoraj na Warszowie – mówi Robert Karelus, Rzecznik Prezydenta Miasta. – Większość osób, z którymi rozmawialiśmy, mówiła, że wie co to jest Budżet Obywatelski i głosowała w poprzedniej edycji. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym głosowaniu właśnie wniosek złożony przez mieszkańców tej części Miasta, a dotyczący budowy boiska przy szkole, zdobył najwięcej głosów.

W tym roku Budżet Obywatelski odbywa się już po raz trzeci w naszym mieście. W głosowaniu mieszkańcy zdecydują na co w przyszłym roku wydać 2,5 mln złotych z budżetu miasta. Na wnioski z poparciem przynajmniej 40 mieszkańców czekamy do 17 czerwca 2016 r. Natomiast samo głosowanie rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 23 września 2016 r. Lista projektów zgłoszonych do BO zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl oraz w lokalnych mediach. Na przełomie sierpnia i września planowane są również spotkania wnioskodawców z mieszkańcami.

Szczegółowy regulamin, formularz wniosku oraz listy poparcia dotyczące BO cały czas dostępne są na www.swinoujscie.pl. Informacji udziela również Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. Biuro znajduje się w głównym budynku urzędu przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 129, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30, telefon 91 327 86 04, e-mail: bik@ um.swinoujscie.pl

BIK UM

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.