Strona główna / Lokalne / Tu będzie nowa komenda świnoujskich strażaków
Nowa strażnica powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu LNG, przy skrzyżowaniu ul. Ku Morzu i Barlickiego. Foto: Wojciech Basałygo

Tu będzie nowa komenda świnoujskich strażaków

Spółka Polskie LNG finansuje budowę i kupiła wyposażenie nowoczesnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. Inwestor przeznaczył na ten cel ponad 20 mln zł. Nowa jednostka jest w stanie surowym zamkniętym. To oznacza, że wszystkie ściany i dach są wzniesione. Zamontowane są także okna, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe.

Nowa strażnica powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu LNG, przy skrzyżowaniu ul. Ku Morzu i Barlickiego. Jak udało się nam dowiedzieć, komenda z ulicy Piastowskiej zostanie przeniesiona właśnie do nowej strażnicy.

Korzyścią budowy i utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP poza terenem terminalu LNG jest także zapewnienie większej liczby strażaków niosących pomoc mieszkańcom dzielnicy Prawobrzeże, które od ośmiu lat miało jedynie Posterunek PSP. Pełniło w nim służbę tylko kilku strażaków na zmianie. Do pomocy wzywane były jednostki z wyspy Uznam lub Międzyzdrojów. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2017 rok.

Działka: o łącznej powierzchni ponad 10.000 metrów kwadratowych;

Budynek: zawierający pomieszczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, w tym pomieszczenia biurowe i socjalne, techniczno-gospodarcze, oraz warsztaty i magazyny;

Garaże: podwójne pełnowymiarowe stanowiska dla wozów bojowych i pomocniczych;

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.