poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Czesław Mozil – człowiek o złotym sercu! Pomógł chorej Marysi
Chociaż spotkanie zorganizowano w budynku magistratu, miało bardzo osobisty charakter. Czesław Mozil był bardzo przejęty sytuacją Marysi, a jak później przyznał, pomoc była dla niego obowiązkiem. Foto: Robert Ignaciuk

Czesław Mozil – człowiek o złotym sercu! Pomógł chorej Marysi

Gdy dowiedział się, że w Świnoujściu mieszka dziewczynka, która potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację, zapytany o pomoc, od razu powiedział „tak”. W czwartek podczas koncertu zagranego na potrzeby produkcji filmowej, zbierał do puszki środki na leczenie 6-letniej Marysi Waś. Dziś spotkał się z dziewczynką i w podziękowaniu otrzymał od niej rysunek. Był wyraźnie wzruszony, aż zaszkliły mu się oczy.

Czesław Mozil kręci w Świnoujściu komedię pt. „Szkoła uwodzenia Czesława M.”. W czwartek na potrzeby filmu zorganizowano niewielki koncert na terenie Basenu Północnego. Publiczność statystowała do produkcji filmowej. Mimo drobnych problemów technicznych, wszyscy byli zadowoleni. Tuż po koncercie Czesław Mozil chwycił za puszkę i zbierał środki dla chorej Marysi Waś. Chętni mogli wrzucać pieniądze w zamian za zrobienie sobie zdjęcia z piosenkarzem.

13282828_670683209773938_834669715_oArtysta spotkał się w piątek z rodziną Wasiów. Spotkanie było bardzo spontaniczne. Artysta zszedł na kilkadziesiąt minut z planu filmowego. Niespodzianką była obecność małej Marysi. Dziewczynka chciała poznać Czesława, dla którego leżąc w szpitalu w Kolonii narysowała filetowy wazon pełen kolorowych kwiatów na tle błękitnego nieba, gwiazd i uśmiechniętego księżyca. Chociaż spotkanie zorganizowano w budynku magistratu, miało bardzo osobisty charakter. Czesław Mozil był bardzo przejęty sytuacją Marysi, a jak później przyznał, pomoc była dla niego obowiązkiem. Oprócz rysunku, dostał także od Pawła Sujki pamiątkowy album o Świnoujściu.

13288274_670685116440414_1959868572_o

Małej Marysi pomaga wielu świnoujścian. Wśród nich są dwie panie, inicjatorki akcji: Anna Prawdzic-Golińska oraz Iwona Zabielska.

W akcję zbierania pieniędzy zaangażował się także zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. Do pomocy udało mu się przekonać nie tylko Czesława Mozila, ale także Roberta Więckiewicza i Bogusława Wołoszańskiego. W akcję włączy się także w piątek piosenkarz młodego pokolenia Dawid Kwiatkowski.

Organizatorzy produkcji filmowej serdecznie dziękują mieszkańcom Świnoujścia za pomoc przy realizacji filmu. Jednocześnie zapraszają w październiku do kin.

 

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.